logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
نقاشی میدان رنگ (Colour Field painting)

 اصطلاحی برای توصیف برخی نقاشی­‌های انتزاعی خاص که مشخصه­‌ی آن گستره­‌های بزرگی از رنگ­‌های خارج از میزان بود و در اواخر دهه­‌ی 1940 و اوائل دهه 1950 در ایالات متحده­‌ی آمریکا ابداع شد. از جمله پیشروان اصلی آن نیومان و روتکو بودند. از سال 1952 هلن فرانکن تالر نقاشی میدان رنگ را با بهره­‌جویی از روش جذب یا لکه­‌گذاری رنگ بسیار کم رنگ بر روی بوم‌­های آستر نزده تکامل بخشید. بدین ترتیب رنگ به جای آن که بر روی بوم پخش شود، به طور کامل با سطح بوم یکدست و یکپارچه می­‌شد. اصطلاح نقاشی میدان رنگ به نقاشی­‌هایی اطلاق می­شود که به این شیوه انجام شده باشند.

موریس لوئیس (Morris Louis)

 

رابرت مادرول (Robert Motherwell)

 

هنس هافمن (Hans Hofmann)

 

منبع: سبک ها و مکتب های هنری/ مولفان: ایان چیلورز، هارولد آزبرن و دیگران، تدوین و ترجمه: فرهاد گشایش، تهران، عفاف، 1380.

 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.