logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
کدی بین (Cody Bayne)

کدی بین (Cody Bayne) هنرمندی اهل لس آنجلس است. آثار او کاوشی است در تجربیات داخلی (درونی، شخصی) و خارجی (اجتماعی)، محیطی و نیز بررسی سیر و روال تجربیات جمعی با استفاده از نقاشی، نقاشی تلفیقی و پیکرتراشی به عنوان ابزار اصلی است. تجدید غیرمتجانس مجموعه‌ها کاوشی است بر زیبایی موجود در حال زوال و نوسازی آن‌ها، که متاثر از هنرمند‌های قرن بیستمی پس از جنگ بوده‌است. هنر‌هایی نظیر: هنر‌های خیابانی، فرهنگ هنرهای برچسبی، فرهنگ‌های کالا‌محور، فقر و زوال و تاثیرات تورم بر اجتماع. او می‌گوید: این کار را با استخراج و استنباط از محیط‌هایی که در آن‌ها زندگی می‌کردم و با استفاده از اطلاعات و عناصر خیابانی، تاجران و فروشندگان پوستر‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی که دور تا دور امارت‌ها را محصور کرده‌اند، انجام داده‌ام. این اطلاعات را با قصد در‌هم آمیختن مفهوم جامعه با هماهنگی‌های بصری، از نو پیکربندی کرده‌ام. هدف از این کار، ساختن پل ارتباطی میان مفهوم (زوال) و(نوزایی) بوده‌است. این کار هوشیارانه به میراث تاریخی جنبش‌های انتزاعی و مینیمالیستی، سری تکان می دهد و نیش‌خندی است بر تکثیر آثار اخیر در فرهنگ معاصر. نا‌آزمودگی و نا‌تمامی در تمامی مناطقی که زندگی کرده‌ام موج می‌زند، پس می‌توانم بگویم این امربیشازآنکهپیغامیبرایتجربه‌هایزیستمحیطیباشد بازتاب تفکر درونی من بوده‌است. گفتنی است رویکرد من به آثار و انتخاب محیطاز منظر تفسیر اجتماعی نبوده و بر اساس منابع تصویری موجود در این کلان شهر پویا آن را برای زندگی برگزیدم و اینگونه است که آثارم معانی ژرفی را فاش می‌کنند.

 

1. Through the looking glass 2015 (از میان آینه)
کلاژ: ترکیب کاغذ و نقاشی روی کاغذ و چوب و ...
اندازه: 2*25.5*25.5
نقاشی تلفیقی روی تابلوی چوبی

 

2. The Neu Berlin 2014  (برلین جدید)
نقاشی: آکریلیک، کاغذ و چوب روی چوب

اندازه: 2*25.5*25.5
نقاشی تلفیقی روی بوم چوبی

 

3. 2014  Streets of Mercy (خیابان‌های رحمت)
نقاشی: آکریلیک، میناکاری و چاپ با اسپری
اندازه: 0.1*22*23
پنل از تکه‌های چوب درست شده‌است/ استفاد از قالب گیری

تجدید غیرمتجانس مجموعه‌ها کاوشی است بر زیبایی موجود در زوال و نوسازی آن‌ها، که متاثر از هنرمند‌های قرن بیستمی پس از جنگ بوده‌است. هنر‌هایی نظیر: هنر‌های خیابانی، فرهنگ هنرهای برچسبی، فرهنگ‌های کالا‌محور، فقر و زوال و تاثیرات تورم بر اجتماع که هر روزه در لس آنجلس دیذه می‌شود.

 

4. M1 2014
کلاژ: کاغذ و رنگ روی کاغذ و ...
اندازه: 0.4*25.6*39.4
کلاژ، مجموعه‌ی عکس‌ها، علامت‌گذاری، ژل آکریلیک، استفاده از رنگ‌های متفاوت در نسخه‌ی تجاری

 

ترجمه شده توسط هپتاگالری

منبع: http://www.saatchiart.com/art/Collage-Through-the-Looking-Glass-2015/273300/2370520/view

 

 

 

 

 

 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.