logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
«مزرعه» مشهورترین نقاشی میرو

خلق اثر «مزرعه» (The Farm)، مشهورترین نقاشی «خوان میرو» که به عنوان کلید ورود به کارهای او شناخته می‌شود در سال 1921 آغاز گردید. این کار شامل المان‌های انتزاعی متعددی است که بدون رویکرد‌ی مدرن به سختی می‌توان آن‌ها را توضیح داد.

برای مثال: دایره‌ی مشکی و پایه‌ی سفید شده‌ی درخت اکالیپتوس در میانه‌ی نقاشی و مربع قرمز در سمت راست آن و در جلوی لانه‌ی مرغ‌ها به خوبی عمق کار را توصیف می‌کند و این امر پرسپکتیو خاص کار «خوان میرو» را به خوبی نمایان ساخته‌ همینطور استفاده از کاشی‌های قرمز و مشکی پایین تصویر، در سمت چپ و حتی ماه کامل (یا به تعبیری خورشید رنگ پریده)، چرخ قرمز‌رنگ گاری، خروس و میله‌ای که روی آن ‌نشسته به عمق کار و نمایش هرچه بهتر پرسپکتیو خاص کار او کمک کرده‌. لطافت و ظرافت و به طور کلی فرم «میرو» در این کار تغییر کرده‌. او در این کار ابزار چوبی و آهنی بسیاری را به تصویر کشیده‌است که در نهایت کمال هیچگونه مواجهه‌ای در سطوح و لبه‌ها ندارند و در نهایت ظرافت با پس‌زمینه هم‌سو شده‌اند. در این اثر «میرو» رویکردی به سبک و سیاق «رومانسک» دارد. برای روشن شدن این مطلب توجه به  مثالِ عدم تناسب جزئیات گوناگون موجود در اثر با حالتهای طبیعی آنها شاید تاحدی به روشن شدن موضوع کمک کند.

 

این اثر به عنوان کلیدی برای ورود به دنیای میرو شناخته می‌شود. تعبیر‌های زیادی از این کار شده‌است، از آنجا که ارنست همینگوی نویسنده‌ی مشهور آمریکایی، احساسات و تصورات خود از کاتالان را در آن می‌دیده این کار را خریداری کرده است.

 

منبع: کتاب Miro by Janis Mink

نرجمه توسز هپتاگالری

 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.