logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
یونگسونگ (Young- Sung Kim)

یونگسونگ (Young- Sung Kim) هنرمند نقاش متولد سال ۱۹۷۳ کره جنوبی است. وی در رشته نقاشی از دانشگاه Hongik University. فارغ التحصیل شده است.

مجموعه «هیچ، زندگی، شیء» جامعۀمدرنی را به تصویر می‌کشد که در آن هرروزه با پیشرفت و توسعۀ ابزار زندگی در بافت شهرنشینی و متمدن، زندگی مردم تهدید می‌شود. در این مجموعه، هم‌زیستی اشیا و ارتباط آن‌ها با زندگی به‌عنوان نوعی آگاهی برای تجزیه و تحلیل و نمایش زندگی روزمره استفاده شده است. این تحلیل تجلی بی‌عاطفگی، فلاکت و هیچ‌گرایی زندگی مدرن است و سراسر قصور و سهل‌انگاری بشر را تصویر می‌کند.

زیبایی ساختاری، رنگ‌های سحرآمیز، سازوارۀ زندگی انسان‌ها و حیوانات، همچنین طیف‌های گوناگون طبیعت و حتی لطافت شادی‌ها و خاطرات یک کودک تمامی در این آثار دیده می‌شوند. جزئیات بسیار کوچک زندگی، که به‌عنوان بخش کم‌اهمیت هستی مورد بررسی قرار گرفته‌اند، همواره من را به ژرف‌اندیشی و تفکر فرا می‌خوانند.

حشرات، ماهی‌ها، قورباغه‌ها که استعاره‌ای از زندگی هستند، همگی، در آثار من نقش اصلی را ایفا می‌کنند. من حیواناتی که باید در قفس یا آکواریوم باشند را به روی پارچۀابریشمی، بطری‌های شیشه‌ای و ظروف آهنی قرار دادم، جایی که آن‌ها غریبه محسوب شده و مجبورند با دنیای جدید و یا یکدیگر هم‌زیستی کنند. پارچه، شیشه و آهن استعاره‌ای از تمامی اشیا هستند که می‌توانندبه‌خوبی ویژگی‌های طبیعی خود نظیر درخشیدن، بازتاب و انکسار را در مقابل دوربین و یا بر روی بوم نقاشی نمایان سازند.

به‌راستی معنا و ارزش واقعی موجودات زنده در تمدن مدرن چیست؟
معنای واقعی آن ها برای بشر چه بوده است؟

آن ها در یک محیط با ما زندگی می‌کنند، اما همیشه به‌شکل غذا یا عناصری تزئینی در زندگی ما و در سلسله مراتبی پایین‌تر دیده می‌شوند. جدای از آن این موجودات، زنده و دارای معنا و ارزش وجودی هستند اما انسان‌ها همیشه از آن‌ها برای رسیدن به اهداف‌شان استفادۀ ابزاری کرده‌اند. در جامعۀمدرن این ساختار به روابط میان انسان ها، انسان و نهادها وانسان با جامعه بسط داده شده وانسان نیز در برخی موارد شیئی کنشی محسوب شده است.

حشرات روی پارچۀابریشمی نمایش داده شده‌اند، ماهی‌ها درون بطری‌های شیشه‌ای و قورباغه‌ها بر روی قاشق فلزی. همۀ آن‌ها در لحظۀ عکاسی، زیبا، خوشرنگ و باثبات به نظر می‌رسند؛ اما بدیهی است که آنان به‌عنوان یک مدل باید حسی مضطرب و نگران داشته باشند. انسان‌ها امروزه خود را به زیبایی می‌آرایند و به نظر می‌رسد زندگی شاد و باثباتی نیز داشته باشند، اما زندگی آن‌ها به‌‌هیچ‌‌وجه با زندگی این حیوانات که در زمان اسارت و محدودیت، برای بیشتر زنده ماندن تلاش می‌کنند، تفاوتی ندارد.

من با استفاده از بررسی، ثبت رفتار و منازعات ده حیوان کوچک کوشیده‌ام زیبایی ساختار زندگی را در عین بی‌عاطفگی آن تصویر کنم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:  http://www.saatchiart.com/100vun

ترجمه شده توسط هپتاگالری

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.