logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
شاروک امین (Shurooq Amin)

 

"شاروک امین"   (Shurooq Amin)هنرمند میان رشته‌ای و نقاش تلفیقی در سال 1967 در کویت به دنیا آمد. او با کمک آثار تلفیقی خود و همینطور بهره گیری از اشعار انگلیسی، هدف خاصی را دنبال می کند! هدف "شاروک" برانگیختن و ایجاد تغییر در جامعه است.

 "امین" در رشته هنر‌های تلفیقی (تلفیق شعر و هنر) تا مدرک دکتری پیش رفته و در گزینش آثار ادبی، هنری و ارائه‌ی آن‌ها در سطح جهانی تخصص دارد. وی در دانشگاه‌های متعددی به عنوان میهمان سخنرانی کرده و در فستیوال‌های گوناگون به عنوان داور حضور داشته، همینطور در 17 نوامبر 2014 در برنامه‌ی مشهور هارد تاک (HARDtalk) به میزبانی "استفن سکور" (Stephen Sakur) در شبکه‌ی BBC حضور شرکت کرده. "شاروک" تاکنون 12 نمایشگاه انفرادی و بیش از 40 نمایشگاه گروهی برگزار کرده. نقاشی‌های او در مزایده‌های خصوصی و عمومی به فروش گذاشته می‌شوند و در نمایشگاه‌ها و بینال‌ها (نمایشگاه‌های دوسالانه) به نمایش در می‌آیند. آثار او در برخی موارد برنده‌ی جوایز ملی و جهانی نیز شده‌اند. رویکردی که وی به گذشته دارد در بینال «ژورنال تمرینات معاصر: هنر‌های بصری خاور‌میانه» چشمگیر واقع شد. بعلاوه تاکنون دو کتاب از اشعار "شاروک" منتشر شده‌ و در بیش از 40 مجله‌ی ادبی در سراسر دنیا آثاری از او به چاپ رسیده‌‌است.

 همچنین آثاری از او در «گزیده‌ای از اشعار عرب» منتشر شده است. کتاب "گزیده ای از اشعار عرب" را "ایتیکا پابلیشر" (Ithaca Publisher) با همکاری "ویرجینیا کامن‌ولس"   (Virginia Commonwealth) و در دانشگاه قطر گردآوری شده است.

 نسخه‌ی دوم شعر او به نام «باد سرگردان» (Hanging of the wind) به عنوان بخشی از ادبیات معاصر در کشور‌های حوزه‌ی خلیج فارس و در سطح عالی تدریس می‌شود.

"شاروک امین" اولین شخصیت کویتی است که در دسامبر 2007 در آمریکا نامزد دریافت جایزه‌ی "پوشکارت" شده‌است. او بعدها و در سال 2012 در کتاب «کیمیاگر معرفت» که به "شیخ انتصار الصباح" منسوب است، به عنوان یکی از 46 فرد الهام‌بخش کویت انتخاب شد. با این حال در مارچ همان سال مقامات دولتی نمایشگاه‌ او با عنوان «دنیای مرد‌سالار»
(It’s man’s world) را سه ساعت پس از افتتاحیه تعطیل کردند.

 

 

 

1. از مجموعه آثار «ما این شهر را بر عشق و هنر بنا نهادیم» محصول 2014 با عنوان «داستان‌های بدون» به اندازه‌ی 60*60 سانتی‌متر، کتاب مستند مصور. گالری ایام در دبی و لندن (خیابان نیوباند) 2014.

 

2. از مجموعه آثار «ما این شهر را بر عشق و هنر بنا نهادیم» محصول 2014 با عنوان «MARA7=7ARAM » به اندازه‌ی 500*105 سانتی‌متر، نقاشی تلفیقی روی پرده‌ی نقاشی (از جنس کرباس). گالری ایام در دبی و لندن (خیابان نیوباند) 2014.

 

3. از مجموعه آثار «ما این شهر را بر عشق و هنر بنا نهادیم» محصول 2014 با عنوان «شهر ابریشمی: امید واهی » به اندازه‌ی 130*90 سانتی‌متر، نقاشی تلفیقی روی کاغذ. گالری ایام در دبی و لندن (خیابان نیوباند) 2014.

 

4. از مجموعه آثار «ما این شهر را بر عشق و هنر بنا نهادیم» محصول 2014 با عنوان «در انتظار دودو » به اندازه‌ی 130*90 سانتی‌متر، نقاشی تلفیقی روی کاغذ. گالری ایام در دبی و لندن (خیابان نیوباند) 2014.

 

5. از مجموعه آثار «ما این شهر را بر عشق و هنر بنا نهادیم» محصول 2014 با عنوان «تحصیلات و ماورا » به اندازه‌ی 130*90 سانتی‌متر، نقاشی تلفیقی روی کاغذ. گالری ایام در دبی و لندن (خیابان نیوباند) 2014.

برای دیدن لیست فعالیت ها و تحصیلات هنرمند به سایت شخصی وی مراجعه کنید.

www.shurooqamin.com

ترجمه شده توسط هپتاگالری

 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.