logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
سه پرده تمرینی برای یک صحنه به صلیب کشیده شدن

درسال 1945 میلادی  مصادف با اواخر جنگ جهانی دوم، هنگامی که این تریپتیک (عکس یا نقاشی ای که در سه قاب تهیه شده و پهلوی یکدیگر قرار می گیرد) برای اولین بار به نمایش گذاشته شد، شهرت و اعتباری برای فرانسیس بیکن به ارمغان آورد. عنوان اثر این حیوانات درنده خو را به  تمثال های مقدس سنتی که در نقاشی های مذهبی در پای صلیب به تصویر کشیده می شوند مرتبط می سازد. حتی بیکن در جایی اشاره می کند که قصد داشته صلیبب بزرگتری را به تصویر بکشد که در پایین آن این موجودات قرار گیرند. او بعد ها این پیکرها را به ارینوئس (الهه‌های انتقام اساطیر یونانی) و سنت اساطیری مرتبط دانست.

 

 

از برجسته ترین آثار بیکن سه پرده زیر است که در سال 1962 توسط وی کشیده شده است. نقاش در این اثر، چکیده ای از موضوعات و شکل هایی را که در سراسر دهه ششم تکمیل کرده بود مجسم می نماید: پیکره هایی در فضای بزرگ، شقه های گوساله، زن برهنه ای بر روی تخت در اتاقی با دیوار های منحنی و پرده های افتاده.  لیکن پیکره، لاشه متلاشی شده و خونینی است که احتمالا بر اثر شکنجه مرگبار در اردوگاه کار اجباری بدین صورت در آمده است.

 

 

منبع: http://www.tate.org.uk/art/artworks/bacon-three-studies-for-figures-at-the-base-of-a-crucifixion-n06171

ترجمه توسط هپتاگالری

 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad