logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
تحلیل اثر

نمایش، نقد و بررسی آثار هنری

بررسی آثار جلال‌الدین مشمولی
پسران سیاه رود نخستین نمایشگاه انفرادی جلال الدین مشمولی درگالری هپتا بود. جلال الدین مشمولی متولد و ساکن قائمشهر (شاهی) از جمله نقاشان معاصر ایرانی است که هوشمندانه زاویه نگاهش را متوجه بخش مفقوده ی زندگی انسان کرده!
«مزرعه» مشهورترین نقاشی میرو

خلق اثر «مزرعه» (The Farm)، مشهورترین نقاشی «خوان میرو» که به عنوان کلید ورود به کارهای او شناخته می‌شود در سال 1921 آغاز گردید. این کار شامل المان‌های انتزاعی متعددی است که بدون رویکرد‌ی مدرن به سختی می‌توان آن‌ها را توضیح داد.

طناب و مردم (1) اثر خوان میرو

«میرو» طناب را وسیله‌ای برای محدودکردن و صدمه‌زدن به افراد می‌داند و آن را به عنوان سنبل خشونت می‌شناسد. «من ری» (Man Ray) در اتوبیوگرافی خود می‌نویسد: استفاده از طناب یادآور تجربه‌ای شخصی و وحشتناک «میرو» است.

پرستو/عشق اثر خوان میرو

«میرو» در اوایل دهه‌ی 20 میلادی، آغازگر تجربه‌ای نوین به نام  Picture Poems بود. در این روش پیکر‌ها و کلمات به وسیله‌ی خطوطی پیچ‌خورده به یکدیگر متصل می شوند.

سه پرده تمرینی برای یک صحنه به صلیب کشیده شدن

معرفی دو تریپتیک از فرانسیس بیکن

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.