logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
تحلیل اثر

نمایش، نقد و بررسی آثار هنری

بررسی آثار جلال‌الدین مشمولی
پسران سیاه رود نخستین نمایشگاه انفرادی جلال الدین مشمولی درگالری هپتا بود. جلال الدین مشمولی متولد و ساکن قائمشهر (شاهی) از جمله نقاشان معاصر ایرانی است که هوشمندانه زاویه نگاهش را متوجه بخش مفقوده ی زندگی انسان کرده!
«مزرعه» مشهورترین نقاشی میرو

خلق اثر «مزرعه» (The Farm)، مشهورترین نقاشی «خوان میرو» که به عنوان کلید ورود به کارهای او شناخته می‌شود در سال 1921 آغاز گردید. این کار شامل المان‌های انتزاعی متعددی است که بدون رویکرد‌ی مدرن به سختی می‌توان آن‌ها را توضیح داد.

طناب و مردم (1) اثر خوان میرو

«میرو» طناب را وسیله‌ای برای محدودکردن و صدمه‌زدن به افراد می‌داند و آن را به عنوان سنبل خشونت می‌شناسد. «من ری» (Man Ray) در اتوبیوگرافی خود می‌نویسد: استفاده از طناب یادآور تجربه‌ای شخصی و وحشتناک «میرو» است.

پرستو/عشق اثر خوان میرو

«میرو» در اوایل دهه‌ی 20 میلادی، آغازگر تجربه‌ای نوین به نام  Picture Poems بود. در این روش پیکر‌ها و کلمات به وسیله‌ی خطوطی پیچ‌خورده به یکدیگر متصل می شوند.

سه پرده تمرینی برای یک صحنه به صلیب کشیده شدن

معرفی دو تریپتیک از فرانسیس بیکن

هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و معاصر ایران، از ۱۳۹۲ در تهران به فعالیت هنری مشغول است. پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم هپتا است. هپتا در جست‌وجوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad