logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
کارگاه «کلاژ دیجیتال؛ از ایده تا اجرا»
کارگاه «کلاژ دیجیتال؛ از ایده تا اجرا»

دوشنبه ۲۳ بهمن، کارگاه «کلاژ دیجیتال؛ از ایده تا اجرا» در گالری هپتا برگزار خواهد شد. این کارگاه که با حضور «پژمان دیانی» اجرا می‌شود، در حاشیه نمایشگاه «ریسایکل‌بین» برگزار می‌گردد.« recycle bin» نمایشگاه گروهی هنر دیجیتال است و در سه بخش عکاسی، اینستالیشن و پرفورمنس و به کوشش «پژمان دیانی» مورخ جمعه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گالری هپتا آغاز به کار کرده است.
هنرمندان بخش عکاسی با سوژه قرار دادن سطل زباله شهری، به بیان تصاویر ذهنی آزاردهنده فردی و اجتماعی پرداخته اند. مخاطب در مواجهه با آثار می‌تواند در فرآیند مشابه‌سازی بازدید در اینستاگرام، به لایک کردن و کامنت گذاشتن برای آثار درون گالری بپردازد و هنرمند را در کنشی جمعی برای تکمیل اثر کمک کند. هنرمندان این بخش امیرانعامی، امیر ایمانی، علی حسینی، پژمان دیانی، راحیل مرادی و هستی مقصودی اند.
در بخش چیدمان، عرفان عشوریون با ارائه اثر چیدمانی از گرافیک، حجم و صوت، کلاژی صوتی را می‌سازد که در تعامل با مخاطبان از مخاطب اثر می خواهد بدترین یا عجیب‌ترین خبری که شنیده است را در قالب صوت به اثر کلاژ کند.
در بخش پرفورمنس پژمان دیانی با ساخت فضایی چیدمانی از روزنامه های مچاله شده و پرتیراژ مرجوعی در یک ماه اخیر شهر تهران با حضور در قفسی توری شکل و معلق و با در دست داشتن تبلت و خواندن اخبار و نگاه کردن به ویدئوهای شبکه های اجتماعی به بیان دفن شدن انسان معاصر در هجوم تصاویر جهان برساخته رسانه های فردی و اجتماعی و نیز چاپی و دیجیتال پرداخته است که مخاطب با در اختیار داشتن حجمی از روزنامه ها، به انتخاب خود تصویری از روزنامه ها را مچاله کرده و پرتاب کرده و روند دفن شدن انسان معاصر در جهان رسانه ها را تسریع می بخشد.
کارگاه یک‌روزه کلاژ دیجیتال از ساعت ۱۷ تا ۲۰ روز دوشنبه ۲۳ بهمن در گالری برگزار می‌گردد. شرکت در این کارگاه رایگان است. همچنین نمایشگاه «Recycle Bin» تا ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گالری هپتا برپا خواهد بود و پذیرای علاقه‌مندان به هنر دیجیتال و تعاملی است. ساعات بازدید در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ۱۱ تا ۲۰ و در روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۶ تا ۲۰ است.

منبع : هپتا تاریخ انتشار : 1396/11/22

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad
شکیبا باشید ...