logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
حذف آثار مهاجران در موزه‌ی دیویس کالج ولزلی
حذف آثار مهاجران در موزه‌ی دیویس کالج ولزلی

موزه‌ی دیویس کالج ولزلی در ماساچوست هم‌زمان با آخر هفته‌ی روز رییس جمهور (President's Day Weekend) کلیه‌ی آثاری که توسط مهاجران خلق یا به این موزه اهدا شده بود را از مجموعه‌ی خود حذف می‌کند. انگیزه‌ی این حرکت به گفته‌ی موزه کاملا غیرهنری ‌ست و هدف آن تنها تاکید بر تاثیر عمیق مهاجران در فرهنگ و هنر آمریکا است. در این حرکت آثار مذکور یا از نمایش خارج شده‌اند یا توسط پارچه‌ی سیاهی پوشانده شده‌اند. یکی از این آثار پرتره‌ی جورج واشنگتن است که نه تنها توسط یک مهاجر (آدولف اولریک ورت مولر) کشیده شده که توسط یک خانواده‌ی مهاجر به موزه اهدا شده است. 
20 درصد آثاری که در مجموعه‌هایی که در موزه‌ی دیویس به صورت ثابت به نمایش درمی‌آیند توسط مهاجران، خلق یا به موزه اهدا شده‌اند.

منبع : CNN تاریخ انتشار : 1395/12/01

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...