logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
جان برجر در گذشت.
جان برجر در گذشت.

جان برجر، نویسنده و منتقد هنری در سن 90 سالگی در گذشت. "شیوه‌های نگریستن" از معروف‌ترین آثار اوست. برجر با کتاب "G" برنده‌ی جایزه‌ی بوکر در سال 1972 شد. او که در لندن متولد شده بود، در مدرسه‌ی سنت ادوارد آکسفورد تحصیل کرد و از سال 1944 تا 1946 در ارتش بریتانیا خدمت کرد و سپس وارد مدرسه‌ی هنر چلسی و مدرسه‌ی مرکزی هنر در لندن شد. در اواخر دهه‌ی 40، در حالیکه به آموزش طراحی مشغول بود به بررسی و تحقیق درباره‌ی هنر روی آورد و به عنوان منتقد هنری شروع به کار کرد و نوشته‌های متعددی در استیتمن چاپ کرد.در سال 72 بی‌بی‌سی یک سری برنامه به نام "شیوه‌های نگریستن" آماده و پخش کرد، مجموعه‌ای که بعدتر در کتابی به همین عنوان گردآوری و چاپ شد. این کار الهام گرفته از نظرات بنیامین در مقاله‌ی "اثر هنری در عصر تکثیر مکانیکی" بود.
از زندگی برجر مستندی توسط کالین مکابه ساخته شد که - طبق گفته‌ی لارن اونیل باتلر  - به نکاتی در زندگی برجر می‌پردازد که نشان دهنده‌ی عمق نبوغ اوست.  

 
منبع : Art Forum تاریخ انتشار : 1395/10/14

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...