logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
وانا نبی پور «رفع آچمز»
وانا نبی پور «رفع آچمز»

گالری نفیس نمایشگاهی از آثار « وانا نبی پور » برگزار میکند.
جمعه ۱۰ الی ۱۵ دی ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰
در استیتمنت این نمایشگاه آمده است ؛
اگر زندگی را زنجیره‌ای از اتفاقات در امتداد زمان در نظر بگیریم، و اگر بتوان کمی افراط کرد و اتفاقات زندگی را به دو دسته‌ی خوب و بد دسته‌بندی کرد (یا اگر بتوان گفت اتفاقاتی که حالمان را خوب یا بد میکند)، یک زندگی متعادل زندگی‌ای است که در آن نسبت اتفاقات خوب و بد مثلا بین 60 و 40 در تلاطم باشد. یعنی هر آنچه غیر از این باشد، تعریف یک زندگی غیر متعادل را ارائه کند. البته که اگر نسبت اتفاقات خوب به بد بالا بزند، ناراحتی خاصی نباید داشت. اما برعکسش هیچ خوشایند نیست. در این شرایط معمولا انتخابات فرد برای حرکت و تداوم بسیار کم می‌شود. به علت فشار عوامل خارجی حاصل از اتفاقت بد، او نه می‌تواند راه‌های گذر اموری که تا به حال به کار می‌بسته را کنار بگذارد، و نه می‌تواند پا در راهی جدید قرار دهد تا از شرایط دست و پاگیر بیرون بزند. به عبارتی ملغمه‌ای از ریسک، ترس و کم توانی همواره راه را برای بهبود و یا حتی انقلاب می‌بندد. گسترش این روند در طول زمان، تحقیقا فرسایشی و ضرروار است. بیایید اسم این حالت را صرفا برای خاطر این نوشته "آچمز" بگذاریم.
هنرمند. زن. ایرانی. متولد دهه پنجاه. آچمز.
نقاشی‌‌های وانا نبی‌پور حاکی از یک و یا حتی چند دوران‌اند. دورانی که در آن هنرمند با وجود تیرگی شرایط، شجاعانه در برابر دیو زمانه قد علم کرده و با صبر و  پیوستگی زنانه‌اش، قلاده‌ی او را در دست می‌گیرد. نقاشی‌های کم وزن او، ذهن را در فضا معلق می‌کند. حتی اگر یک کشتی‌گیر 120 کیلویی هم که باشید بی‌وزنی سلف پرتره‌های وانا شما را به راحتی یک پر با خود می‌برد، و بیننده را در قاب تصویر فرو می‌کشاند. سورئالیتی نقاشی‌های وانا راوی یک روزمره‌ی پرخیال و آرزومند است، که حتما شاعرانه است اما لزوما عاقلانه نیست. و روایت‌های عاشقانه‌ی شبه مینیاتورهای او، افکارتان را زیر و رو می‌کند.این نمایشگاه، حاصل جستجوها، تلاش‌ها و واکنش‌های مختلفیست که میوه‌ی آن گذر از یک دوران آچمزگونه است.
پندار نبی‌پور | روتردام
29 آذر 1395
نشانی: تهران، میدان مادر (محسنی)، خیابان وزیری پور، کوچه باغیانی، پلاک 26، زنگ دوم

منبع : گالری نفیس تاریخ انتشار : 1395/10/13

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...