logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آهنین جانان «چقاشی‌های کاوه یاری»
آهنین جانان «چقاشی‌های کاوه یاری»

نمایشگاه «آهنین‌جانان» مجموعه‌ای از چقاشی‌های کاوه یاری، روز جمعه دهم دی ماه در گالری هپتا گشایش می‌یابد. چقاشی، لغت برساخته‌ای که کاوه یاری خود برای کارهایش برگزیده است، ترکیب واژگان چکش و نقاشی است که بر روش و نوع کار متفاوت کاوه یاری دلالت دارند؛ کارهای او نقاشی‌هایی است که با چکش ودیگر ابزارها بر روی فلز شکل گرفته اند.

  • گشایش: جمعه ۱۰ دی ماه از ساعت ۱۶ الی ۲۰
  • نشانی: تهران، خیابان کریمخان‌زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره 3، طبقه همکف

در استیتمنت این نمایشگاه چنین آمده است:
«چرخه تولید و استفاده و زوال؛ تکرار این چرخه؛ و بازتولید و بهره‌مندی و زوالی دیگر.گویی هر تولیدی برای زوال شکل گرفته است. گویی سنتز نهایی زوال است.اما کاوه در برابر این سنتز می‌ایستد. برای او زوال آن‌چه زمانی ابژه شکوهمندی بوده است، یا متعلق شناخت انسانی ما قرار گرفته، نابخشودنی‌ است. او چکش می‌زند و می‌جنگد. چَقاشی می‌کند و می‌ایستد، تا «آهنین‌جانان» تن‌آور گردند و کنار او بایستند.»
در روز افتتاحیه در کنار نمایش آثار، فیلم کوتاهی به نام «چقاشی‌» که درباره زندگی و هنر کاوه یاری است، به کارگردانی آروین ایل‌بیگی در محل گالری هپتا به نمایش در می‌آید.نمایشگاه پیشین کاوه یاری در گالری گلستان با استقبال هنرمندان و هنردوستان برگزار شد. رضا کیانیان درباره نمایشگاه چنین نوشته بود:

«آثار کاوه صورت‌هایی هستند که به ما خیره مانده‌‍‌اند، همین نگاه است که ما را به گذشته‌هایی قبل از ما و قبل از تاریخ... همان زمان‌ها که استنلی کوبریک استخوانش را به آسمان پرتاب کرد و در آسمان می‌چرخید و هنوز به شکل سفینه به سوی ما بازنگشته بود، می‌برد. اما خودش معتقد است؛ ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که آدم‌ها را با نقش صورت‌شان می‌شناسیم نه اندام‌شان. آدم‌ها با اشکال مختلف ذهنیات‌شان متفاوت است و بیننده باید درک درستی از این داشته باشد شاید آنچه که من به آن رسیدم دیگران خیلی بهتر به آن برسند..»

منبع : هپتا گالری تاریخ انتشار : 1395/10/08

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...