logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
چگونه آثار هنری را برای خرید انتخاب کنیم؟
چگونه آثار هنری را برای خرید انتخاب کنیم؟

در دنیای امروز نحوه ی گزینش و خرید آثار هنری به شکل جالبی تغییر یافته است! و از اتکا صرف به مضمون در اغلب موارد نکات دیگری را هم مورد توجه قرار داده که جالبترین آنها شباهت تامی دارد به الگوی رفتاری کهن ایرانیان در خصوص خرید فرش! همه ی ما بارها شنیده ایم که فرش دستباف ایرانی حکم پول نقد را دارد و مثال فروختن فرش زیرپا شاهد این مدعاست.
امروز در بسیاری جوامع به سایر آثار هنری از جمله نقاشی، مجسمه و... به شکل کالای سرمایه ای نگریسته و در موارد متعددی سرمایه گذاران، بانک ها، شرکت های معظم، دولت ها و حتا خانواده های سلطنتی سرمایه های هنگفتی را وارد این عرصه کرده و در عمل علاوه بر نوعی حمایت از آثار هنری به واقع راهی مطمئن، کم خطر و در عین حال جذاب و هیجان انگیز برای سرمایه گذاری برگزیده اند. شیوه ای که حسب اخبار و اطلاعات موجود نه تنها حفظ که افزایش سرمایه و سودآوری آن نیز تضمین شده بنظر میرسد.
تغییر این الگوی رفتاری از طبقات بالای جوامع به اقشار متوسط و در حال پیشرفت بسرعت تسری یافته و در بسیاری از کشور ها اقبال خرید آثار هنری از سوی افراد تحصیل کرده، صاحبان و مدیران کمپانی های نه چندان بزرگ وکلا، پزشکان، مهندسان و صاحبان کسب و کارهای کوچک به شکل فزاینده ای قابل مشاهده است. بعلاوه این امر بعنوان مبنای ارتقا فرهنگ در اصلی ترین نهاد هر جامعه یعنی خانواده قابل مشاهده است. دیگر گالری گردی مختص گروه و طبقه ی خاصی نیست و خرید آثار هنری با شاخصه های نوینی صورت می پذیرد.


چگونه یک اثر هنری را برای خانه، دفترکار و یا بعنوان هدیه انتخاب کنیم؟
کارشناسان یکی از پایه ای ترین پاسخ ها به اینجواب را در دو کلمه خلاصه کرده اند!
"با دلتان"
علاوه بر این پاسخ ساده اما جامع کارشناسان هپتا از این پس مقالات کوتاه اما کاملی را بر اساس منابع معتبر در اختیار شما قرار خواهند داد که برمبنای علائق، بودجه و محلی که برای آن قصد خرید دارید شما را باری خواهد کرد این موارد بخصوص با در نظر گرفتن نکاتی لحاظ خواهند شد که موضوع افزایش ارزش اقتصادی آثار جز نکات اصلی آن بوده برای خریدارن مصداق شعری باشد که شاعر در آن سرود:

چه خوش بود به یک کرشمه دو کار
زیارت شاه عبدالعظیم ودیدن رخ یار

 

امیدشمس   
برلین25جولای2015

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.