logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
نمایشگاه نقاشی «دره‌ام چه سرسبز بود»
گالری تصاویر

گالری هپتا ۵ مرداد ماه ۹۷ نمایشگاه نقاشی «دره‌ام چه سرسبز بود» را به نمایش گذاشت.

در استیتمنت این نمایشگاه چنین آمده است:

گل نمادیست بسیار پیچیده. دو خصلت دارد از سویی جلوه ای از کمال آسمانی است و از سویی بیانگر رنج زمینی. زمان را با جاودانگی در هم تنیده و مرگ را با زندگی همراه کرده است. گویی خصلت زنانگی را به روشنی نمایان ساخته است.
دره‌ام چه سرسبز بود روایتی از زنان این سرزمین جاوید است که این دوگانگی را چه زیبا می‌سازد. آنها که در هنگامه کشمکش دوران و جنگ این زمانه که با عصر مدرن و صنعتی شدت یافته چنان تن و روانشان را تیغ بر آن رنجه ساخته که بسان گل‌هایی که از شاخه خود جدا شده و از بنیان خود فرو افتاده شده‌اند.
با این همه چنان واکنشی توانمند از خود نشان دادند که از زن، آزادی، اصالت، قدرت و خواسته‌های خویش تعریف جدیدی را نمایان ساخته‌اند. این خواسته‌ها تاکنون از دیده‌ها نهان بود و زیبایی آشکارا و جادوانه آنها، آن خواسته‌ها را نهان ساخته بود و اینک نمایان شده است.
بسادگی نمی‌توان گفت که آیا کامیابی در این هنگامه از آن آنان بوده و آیا توانسته‌اند بزرگی از دیر باز پنهان مانده خویش را عیان سازند  که این پرسش بسیار ساده‌ای نیست.

مرتضی افراشی

 


این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad
شکیبا باشید ...