logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
نمایشگاه انفرادی پوستر «یادداشت‌های بصری عزرائیل»
گالری تصاویر

گالری هپتا ۸ تیر ماه ۱۳۹۷ نمایشگاه انفرادی پوستر « یادداشت‌های بصری عزرائیل » را به نمایش گذاشت.

 در استیتمنت این نمایشگاه چنین آمده است:

جنگ و ترور و توحش قصه‌ای است که جهانِ ما از خود باقی خواهد گذاشت. انسان امروز می‌جنگد می‌جنگد و می‌جنگد. با دیگری، با طبیعت، با خویش و می‌گریزد از جهنمی که برای خود ساخته است به جهنمی دیگر و جهنم‌های متوالی را تجربه می‌کند تا در یکی از این جهنم‌ها جان دهد.
روایت من از جهان، داستانی است با سه اپیزود: جنگ، مهاجرت و عدم پذیرش (غربت). من داستان انسانی را روایت می‌کنم که می‌ماند و می‌میرد ، می‌رود و می‌میرد و می‌رسد و می‌میرد.  
همیشه فاجعه زمانی اتفاق می‌افتد که ما سخت در روزمرگی‌هایمان غرق شده‌ایم. دقیقا لحظه‌ای که قایقی از مهاجران در دریا غرق شدن است، من در کافه‌ای مشغول نوشیدن چای بوده‌ام یا قرص جوشان ویتامین c را در آب انداخته‌ام. به عبارتی، لحظه لحظه‌ی روزمرگی‌هایم با دهشتناک‌ترین فجایع متناظر و همزمان بوده است؛ به همین دلیل تلاش کرده‌ام در عمده‌ی آثارم ردپایی از کارهای روزمره‌مان را با یک فاجعه عجین کنم.
من روایتگر سه گونه از جنگ و ترور هستم: جنگ انسان با دیگری، جنگ انسان با خودش (نظیر جنگ جنسیت در درون یک انسان Transsexual) و جنگ انسان با طبیعت. من انسانی را روایت می‌کنم که پس از حدوث جنگ و ترور مهاجرت می‌کند یا می‌گریزد و در این راه تمام علائقش، داریی‌اش، هویتش، هنرش، تاریخش، زبانش، فرهنگش و حتی جانش را از دست می‌دهد. آثار من روایتگر مهاجرت تحمیلی انسانی است که اگر از مسیر سفر هم جان سالم به در ببرد و به مقصد برسد، انسانی است تکه تکه و ناقص که هیچ جای جهان احتمالا موطن و وطن او نمی‌شود و سرزمین‌های مختلف به او تن نمی‌دهند. عدم پذیرش نژادها و فرهنگ‌های دیگر در کشورها و سرزمین‌های مقصد مهاجرت، پرده‌ی آخر داستان تراژیک من است. غربت و احساس عدم تعلق، یگانه نصیب مهاجری است که بارها در سرزمینش و بارها در راه مهاجرت مرده است. عدم پذیرش مهاجرین صرفا مربوط به مهاجرت از جغرافیایی به جغرافیای دیگر نیست بلکه مشمول مهاجرینی نیز می‌شود که در درون خود از جنسیتی به جنسیت دیگر مهاجرت کرده‌اند تا تن و روحشان یکه گردد و آرام گیرد.

فاطمه مظفری

 


این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۰ تیرماه، از ساعت ۱۶ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad
شکیبا باشید ...