logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
نمایشگاه گروهی « اول اردیبهشت ماه جلالی »
گالری تصاویر

گالری هپتا در آستانه روز سعدی نمایشگاه « اول اردیبهشت ماه جلالی » را در نکوداشت این شاعر بزرگ ایرانی برگزار کرد. در این نمایشگاه آثار شماری از هنرمندان نامدار ایرانی که هر یک غزلی از سعدی را در قالب یک اثر هنری بیان کرده اند، در معرض دید مخاطبان قرار گرفت.مریم راستی، مدیر گالری هپتا، درباره این نمایشگاه می‌گوید:
«اول اردیبهشت که بر طبق گفته خود سعدی در دیباچه گلستان آغاز کتابت گلستان است، نیکو زمانی است برای یاد او کردن و گرامیداشت او و به خاطر آوردن که به قول ملک‌الشعرای بهار به کوشش سعدی است که ما اکنون به زبان سعدی سخن می‌گوییم. در نمایشگاه «اول اردیبهشت ماه جلالی» غزل‌هایی از سعدی، که با راهنمایی دکتر ضیا موحد، فیلسوف، شاعر و سعدی‌شناس انتخاب شده اند، از قید واژه آزاد شده اند و در قالب یک اثر هنری (نقاش، اینستالیشن، ویدیو آرت) به نمایش گذاشته شده اند»
در نمایشگاه «اول اردیبهشت ماه جلالی» هنرمندانی چون :بهنام کامرانى، پرستو حقى، نسترن صفایى، عادل یونسی، مهناز پسیخانی، مسعود کشمیری، هامد جابرها، کتایون کرمی، محمود محرومی، امین باقری، پویا رضی، مهدی مقیم‌نژاد،سروش میلانی زاده شرکت داشتند و به ارایه یک اثر در کنار یک غزل از سعدی پرداختند.
در روز افتتاحیه نمایشگاه، در کنار نمایش آثار هنری برنامه « سعدی‌خوانی » نیز با حضور آیدین آغداشلو، حسین معصومی همدانی، سید علی میرفتاح، محیط طباطبایی، سودابه خرمی در گالری هپتا برپا شد. همچنین از ۸ اردیبهشت نیز سلسله سخنرانی‌هایی درباره سعدی با حضور اندیشمندان و صاحب‌نظران این حوزه در گالری برقرار است که در روزهای آتی مشروح آن اطلاع رسانی خواهد شد.
نمایشگاه  « اول اردیبهشت ماه جلالی » روز جمعه ۱ اردیبهشت ماه ۹۶ در گالری هپتا افتتاح  شد و تا روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.
ساعات بازدید گالری: ۱۱ الی ۲۰
گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad
شکیبا باشید ...