logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
نمایشگاه گروهی عکس «تنهایی»
گالری تصاویر

نمایشگاه گروهی عکس «تنهایی» با حضور یازده عکاس و با ارائه 25 اثر عکاسانه روز جمعه 9 مهر در گالری هپتا برگزار شد.کورش ادیم | مریم آقاجری | آرش ابراهیمی | مریم اسفندیاری | اشکان تیرداد | هدیه جمشیدیان | امیرعلیمی | مرجان محمدی | سیما میرزایی | نهال نجاحی و مرتضی یوسفی عکاسانی هستند که در این نمایشگاه آثارشان به نمایش درآمد.در استیتمنت نمایشگاه آمده است:
«تنهایی» چیست؟  «تنها» کیست؟
به استناد فرهنگ‌های فارسی دهخدا و عمید و معین، «تنهایی»: یگانه بودن، خلوت و بی یار و همدم بودن معرفی شده که هریک از این مفاهیم وجهی از بار معنایی این لغت را بازگو می‌کند. از وجوه مثبت با آیند خوش تا وجوه منفی و بدآیند.پس تنهایی هم می‌تواند زمینه‌ساز وضعیت‌هایی ناخوب باشد و هم مقدمه نیل به کمالات روحی و معنوی. هم می‌تواند بکاهد و هم بیافزاید. کسانی هستند که آگاهانه و هدفدار سراغ «تنهایی» می‌روند، چون از تنها بودن لذت می‌برند، مثل بیشتر عرفا و صوفیان، برخی دانشمندان و هنرمندان و عالمان و شاعران. تنهایی این گروه را می‌توان «تنهایی مثبت یا سازنده» تلقی کرد. دلیل بسیاری از انسان‌ها برای پیوستن به جمع، هراس از «خود» است. خودی که در تنهایی بیشترین نمود را در نفس انسانی دارد. وقتی تنها می‌شویم، در واقع نزد خویشتن خویش حضور پیدا می‌کنیم و چون تصویری امیدوارکننده و نشاط‌آوراز خود نداریم و با خود بیگانه‌ایم، قادر به تحمل و گفتگو با «خود»  نیستیم و راهی برای فرار از این وضعیت می‌جوییم و دیگری را به مدد می گیریم. توجه انسان به ماهیت یگانه خود و تنهایی ذاتی و خدادادی و پرداختن به اعماق«درون»، به مرور و آرام آرام موجب آشتی او با خود می‌شود و همین امر همنشینی او با خویش را دلنشین می‌کند و به واقع آدمی را به «بیرون» کم نیاز یا بی نیاز می‌کند.
هدف این نمایشگاه  بررسی آثار مثبت یا منفی تنهایی در زندگی افراد متعارف جوامع نیست بلکه کنکاشی در معانی پنهان آشکار این وضعیت پارادوکسیکال بشری است. پیشنهادات ارائه شده‌ی عکاسان این مجموعه نیز متنوع و متفاوت و از طیف‌ها و نظرگاه‌های مختلف و گاه متناقض برخواسته است. اما نقطه اتصال همه‌ی آثار کنجکاوی‌هایی بصری است که از جستجو و تامل در واژه «تنهایی» سرچشمه می‌گیرد.
کورش ادیم | مهر 1395

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad
شکیبا باشید ...