logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
تهران-تهران
نمایشگاه انفرادی حسن مرشد
نمایشگاه انفرادی نقاشی و ویدئوآرت حسن مرشد

نمایشگاه انفرادی نقاشی و ویدئوآرت هنرمند بنگلادشی « حسن مرشد » روز جمعه پانزدهم دی‌ماه گشایش یافت.
حسن مرشد هنرمندی بین‌المللی است که آثارش در نمایشگاه‌های مختلف در سراسر جهان نمایش یافته  است و در شماری از موزه‌ها و کلکسیون‌های خصوصی و عمومی نگهداری می‌شود. سبک منحصر به فرد و یگانه او در آب‌رنگ، سبکی است که بارها مورد تحسین واقع شده است و برای او جوایزی را به همراه داشته است. او در شماری از دانشگاه‌ها و کارگاه‌های هنری در سراسر جهان به عنوان استاد مدعو این سبک را تدریس می‌کند.
مجموعه‌ای که او در گالری هپتا به نمایش می‌گذارد، مجموعه‌ای از ۱۴ عدد نقاشی است که با تکنیک آب‌رنگ و بر روی کاغذهای دست‌ساز کشیده شده اند. آمیختگی واقعیت و خیال، چنانچه گویی خیال و واقعیت هر دو در حال ساختن دیگری اند، از ویژگی‌های مجموعه‌ای است که او در هپتا به نمایش گذاشته است.
در استیتمنت نمایشگاه چنین آمده است :
زمان، مکان و طبیعت پیوسته در حال بازآرایی قابلیت‌های انسانی اند. چشم‌اندازهای متفاوت، واقعیات متمایزی را بازتاب می‌دهند و زیستن در پیش‌آمدهایِ گوناگونِ هم‌سو است که گه‌گاه ما را به یکدیگر مرتبط می‌کند. انسان بر بررفتن وفرارفتن از قوانین توانا است، گو اینکه قوانین اند که مفهوم قلمروی بدون قانون را آشکار می‌سازند؛ قلمروی آزادی را.
من تصاویری فیگوراتیو کشیده ام که جزییات واقعی دارند و هم‌زمان می‌توان تصویر دیگری را نیز در آن‌ها یافت. آن‌زمان که به نقاشی‌های من می‌نگرید، به آن شکل دیگر بدل می‌شوند.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۷  آذر ماه، از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.ساعت بازدید از گالری در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.
گالری روزهای شنبه تعطیل است.

 دانلود کاتالوگ

سایر آثار نمایشگاه انفرادی حسن مرشد

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...