logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
گیلان-رشت
نمایشگاه عکس «رشت؛ بازآرایی»
نمایشگاه انفرادی عکس و چیدمان «رشت؛ بازآرایی»

روز جمعه ۱۷ آذر ۱۳۹۶، گالری هپتا میزبان نمایشگاه  عکس و چیدمان «رشت؛ بازآرایی» بود. «رشت؛ بازآرایی» مجموعه عکس‌های «سعیده افروخته» است که منظر شهر زادگاهش «رشت» را با نگاهی متفاوت و انتزاعی ثبت کرده است. حذف نگاه معمول به شهر و دیدن آنچه در مرحله اول از شهر به چشم نمی‌آید، رویکردی است که سعیده افروخته در عکس‌هایش به‌کار گرفته است.در استیتمنت این نمایشگاه چنین آمده است:
طبیعت تقلید هنر است.
اسکار وایلد
تصویر‌ در یک ارتباط هندسی با جهان خارج می‌تواند ماهیت ذهنی خویش را ادامه بدهد. آنگاه جهان خارج هم، مولودی از آن می‌شود. آنچه اسکار وایلد گفته‌است برگردانی از این حضور است.
من در نزدیک شدن‌م به شهر، آن را حذف می‌کنم. حذف واقعیّت ِشهر، حذفِ معنای آن نیست. نگاه خیره با جستجو بر روی شیشه‌ها، سطوح شفّاف، یخچال‌های شهری، سطوح آلمینییومی، آبراه‌ها و گودال‌های شفّاف، در غلظتی که از واسطه‌ها می‌گیرد، در خصلتی که نور را بسان بستری گسترده و پانورامیک‌وار- که گویی قلمرویی‌ست برای دیدنی نامتناهی و بی تار و پود، آن‌هنگام که با خاموش‌ماندن، با میدان‌دادن به سکوت برای قطع صداهای زائد، چشم را به مراقبه بر تکّه‌های فراپاشیده‌ی شهر دعوت می‌کند-  آن را گم می‌کند، از دست می‌دهد و گویی دیگر تعلّقی به شهر ندارد. عادت چشم، ندیدن می‌شود. در محاق و پرانتز رها کردن همه‌چیز و به ضرباهنگ صداهای توی سر، به بی‌زمانی وقایع پشتِ سر، به حرکت‌های دورانی یا مرقّع‌گون رنگ‌ها در مردمک چشم پیش‌رفتن، و خواستی احترام‌آمیز از فرم، که آن همه غیاب، کمی شبیه رویاها، کمی شبیه ادبیات باشد.
شهر گویی تصنیفی است چند‌زبانی، با واریاسیون‌ها و تغییرات مدامِ سوژه‌ها، که با قرار‌گرفتن در افق‌های گوناگون از رنگ و نور، زمانِ خطّی خود را به هم می‌زنند و گویی به سرنوشتی دیگر دچار می‌شوند.
این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۹  آذر ماه، از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.ساعت بازدید از گالری در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.
گالری روزهای شنبه تعطیل است.

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...