logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
تهران-تهران
نمایشگاه «وارونگی» آذر شریفی
نمایشگاه انفرادی نقاشی «وارونگی»

گالری هپتا جمعه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۶ نمایشگاه انفرادی نقاشی «وارونگی » از آذر شریفی را به نمایش می‌گذارد.

  • گشایش: جمعه ۲۱ مهر ۱۳۹۶ از ساعت ۱۶ الی ۲۰
  • نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

آذر شریفی، هنرمند نمایشگاه «وارونگی» درباره این نمایشگاه می‌گوید:
« موضوع اصلی این مجموعه، دیدگاه انسان‌محورانه‌ای که هرگونه دخالت و دستکاری در طبیعت را مجاز می‌شمارد. دیدگاهی که به انسان این حق را می‌دهد که حتا طبیعت را نیز برای دیگر موجودات جیره‌بندی کند و هر گونه تغییر دلخواهش را بر طبیعت اعمال کند. همانگونه که شگفتی‌های طبیعت بی‌نهایت است، پرداختن به آن نیز در آثار هنری می‌تواند بی‌نهایت باشد. هم می‌توان به گوشه‌ای از زیبایی‌های بکر آن پرداخت و هم به تغییراتی که توسط انسان در آن ایجاد شده، توجه کرد. مساله مهم در این آثار، طبیعتی است که به دست انسان دچار تحولات ناخوشایندی گردیده است. محیط زیستی که گاه جایی برای زیستن ندارد، ساختمان‌ها کم‌کم جای فضای سبز را گرفته اند و به نظر می‌رسد زباله‌ها قصد دارند جزئی از طبیعت باشند و تبدیل به وصله ناجور آن شده اند »

در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
«همیشه تعریف آنتروپومورفیستی انسان از زیبایی و خوبی با آنچه در طبیعت جریان دارد، یکی نیست و همین مساله باعث تخریب تدریجی طبیعت شده است. آنجا که پای منافع انسانی به میان می‌آید، طبیعت و موجودات غیرانسان آن نادیده گرفته می‌شوند تا میدان برای ابزارهای انسان‌ساخته بازتر گردد و دیری نمی‌پاید که انسان زمین را برای دیگر ساکنان آن جیره‌بندی کند. انسانِ سیری‌ناپذیر از تحولات، تا زنده است با دست بردن به چرخه طبیعی محیط، جای خوبی را با بدی و بدی را با خوبی بر طبق نظر خود تغییر می‌دهد و تعریف شخصی برای آنچه نمی‌پسندد و آسایشش را به هم می‌ریزد و آنچه می‌پسندد و برایش خوشایند می‌آید، برمی‌سازد. انسانِ بیگانه از خویش و از دنیا، طبیعت را نشناخته و از وارونگی نگاه و اندیشه‌اش طبیعت را مصدوم و مسموم خواهد کرد»

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۶ مهر ماه، از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.

دانلود کاتالوگ


 

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...