logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
تهران-تهران
آثار ترانه مصدق
نمایشگاه نقاشی ترانه مصدق

گالری هپتا جمعه ۱۹ خرداد ماه ۱۳۹۵ مجموعه‌ای از آثار ترانه مصدق را به نمایش گذاشت. ترانه مصدق در این نمایشگاه 39 اثر از کارهای سال‌های اخیر خود را ، تحت یک استیتمنت در برابر دید هنردوستان قرار داد.گذر از فرم‌های فیگوراتیو به فرم‌های انتزاعی، مسیری است که ترانه مصدق در سال‌های اخیر در آن گام برداشته است. این نمایشگاه تجربه‌های سال‌های اخیر اوست که دوره‌های مختلف زمانی اقامت او در ایران، رزیدنسی‌های او در کشورهای دیگر و اقامت او در آمریکا را شامل می‌شود. مصدق درباره آثار این نمایشگاه می‌گوید:
«من به الگوهاى تکرار شونده‌اى که در طبیعت وجود دارد، علاقمندم و به آن‌ها توجه می‌کنم. جستجو در امکان تصویر کردن این ریتم، بافت و فضا، امکان تجربه را براى من باز می‌کند. در نظر داشته ام که به طور مثال ببینم چطور می‌توانم زمان را به تصویر ترجمه کنم. این تجربه مجموعه‌اى از کارهاى انتزاعى من را شکل داده است »
ترانه مصدق دانش‌آموخته نقاشی از دانشگاه هنر تهران است که در دانشگاه رد آیلند RhodeIsland school of Design دوره های هنری گذرانده و هم اکنون  دانشجوی فوق لیسانس هنر استدر دانشگاه مایکا Maryland Institute College of Arts است.او پیش از این در آمریکا، هند، کانادا و انگلیس نمایش آثار داشته است.این نمایشگاه اولین نمایشگاه انفرادی او در ایران است که در گالری هپتا برگزار می‌گردد. در استیتمنت این نمایشگاه آمده است:
«این مجموعه با تمرکز بر روی بافت، رنگ و الگوهای تکرار شونده، قصد دارد نوعی نگاه بیرونی و درونی به زمان را بیان کند. در پس‌زمینه آثار فیگوراتیو مجموعه، که قدیمی‌ترین کارهای مجموعه‌ اند، فرم‌های انتزاعی به وضوح دیده می‌شوند (گو این‌که در نظر اول وجه فیگوراتیو است که به چشم می‌آید)؛ چنانچه در کارهای انتزاعی نیز فیگور یکسره کنار گذاشته نشده است. این مجموعه سفر رفت و بازگشتِ مداوم بین فیگور و انتزاع است»

سایر آثار آثار ترانه مصدق

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...