logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
سمنان-بسطام
نمایشگاه ز باد و ز آتش، ز خاک و ز آب
ز باد و ز آتش، ز خاک و ز آب

این نمایشگاه، مجموعه‌ای است از نقاشی‌های کودکان نه ساله مجتمع نور مبین شهر بسطام، که اساطیر و داستان‌های شاهنامه را به تصویر کشیده‌ اند. کودکان در انتخاب تکنیک و رنگ آزاد بوده اند و بر اساس تصورات و تخیلات کودکانه‌‌شان اساطیری از شاهنامه که داستان‌های‌شان را پیشتر آموخته بودند، تصویر کرده اند.
نیچه در استعاره معروف«شتر، شیر و کودک» نهایت دگردیسی جان را کودک شدن دوباره می‌خواند؛ آن «آری‌گویی» که برای «بازیِ آفریدن» بدان نیاز است. آنچه به تعبیر دیگری از راسکین دعوت به «معصومیت نگاه» در آفرینش هنری است. چیزی که هنرمندانی چون پیکاسو، کاندینسکی، کله و ماتیس با جمع‌آوری مجموعه بزرگی از نقاشی کودکان در پی آن بوده اند.
دیدن این مجموعه تنها دیدن مجموعه‌ای زیبا از نقاشی‌های کودکان نه ساله نیست؛ جست‌وجویی برای یافتن آن «آری‌گویی»، زمانی برای تمرین «معصومیت نگاه» است. پیکاسو می‌گفت «چهار سال طول کشید تا چونان رافائل نقاشی بکشم، اما عمری زمان برد تا چون کودکان نقاشی کنم».
تا این جست‌وجو به کجا می‌بَرَد ما را.

سایر آثار نمایشگاه ز باد و ز آتش، ز خاک و ز آب

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

شکیبا باشید ...