logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
کارگاه «هنر کتاب‌آرایی مانوی» برگزار می‌شود

به گزارش گروه خبری گالری هپتا و به نقل از روابط عمومی پژوهشکده هنر، این پژوهشکده در نظر دارد کارگاه «هنر کتاب‌آرایی مانوی» را با حضور دکتر صبا لطیف‌پور، عضو هیأت علمی این پژوهشکده برگزار کند.

گفتنی است این کارگاه که شرکت در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است در روز دوشنبه دهم اسفندماه سال جاری از ساعت 14 الی 16 در پژوهشکده هنر به آدرس تهران، خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از تقاطع امام خمینی (ره)، نبش کوچه شهید سخنور، شماره 29 پژوهشکده هنر برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با پژوهشکده هنر به شماره‌های 2-66956190 تماس حاصل کنند.

خوشنویسان جهان اسلام گوی سبقت را از هنرمندان ایرانی ربوده‌اند

به گزارش خبرنگار مهر، در بخش دوم همایش «هنر معاصر ایران و جهانی شدن» که شامگاه چهارشنبه ۴ اسفندماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد، ولی الله کاووسی با موضوع «رویکردهای معاصر در خوشنویسی کشورهای اسلامی» سخنرانی کرد.

وی در سخنانش سه رویکرد برای هنر خوشنویسی در دوره معاصر برشمرد و گفت: اولین رویکرد مسیر سنت گرایی است که در تداوم سنت هزار ساله خوشنویسی جهان اسلام است، رویکرد دوم به ظهور گرافیک و تجهیزات چاپ و رایانه در عرصه نشر مرتبط است که هنرمندان یا از این امکانات بهره گرفته و یا خود را همراه با آن می کنند و رویکرد سوم نیز استفاده هنرمند از خوشنویسی اسلامی است.

 

هنرمندان خوشنویس جهان اسلام عرصه را از دست هنرمندان ایرانی ربوده اند

وی با بررسی ویژگی خطوط هنرمندان ایرانی و هنرمندان جهان اسلام چنین نتیجه گرفت که هنرمندان خوشنویس جهان اسلام عرصه را از دست هنرمندان ایرانی ربوده اند ...

نیاوران میزبان دو نمایشگاه عکس و خوشنویسی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایشگاه عکس های علی دقیقی با عنوان «در سفر» عصر جمعه هفتم اسفند ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران گشایش خواهد یافت. در این نمایشگاه عکس هایی با موضوعات طبیعت، پرتره و همینطور شرایط اجتماعی کشورهای مختلف جهان از مغولستان تا آرژانتین به نمایش گذاشته می شود.

علی دقیقی عکاس این مجموعه که طی ۱۵ سال از سوژه های مورد نظر خودش در قاره های مختلف جهان عکاسی کرده در خصوص این نمایشگاه گفت: از زمانی که فهمیدم در سفر بودن معنای هستی را برایم عریان تر نمایان می کند از اندیشه کردن در این خصوص و تجربه نمودن سفرهای متعدد دست نکشیدم.

وی ادامه داد: این مجموعه حاصل مشاهدات و تجارب تصویری و معنوی من در طول سفرهای متعدد است و خوشحالم مخاطبان می توانند شاهد چنین تصاویری باشند.

دقیق متولد سال ۱۳۵۳ و فارغ التحصیل رشته معماری است که در رشته کارگردانی و عکاسی نیز در کانون سینماگران جوان تحصیل کرده است.

برپایی دومین اکسپوی پیچ شمیران با آثار بزرگان تجسمی

به گزارش خبرگزاری مهر، دومین اکسپوی هنرستان تجسمی پسران با عنوان «پیچ شمیران» از ششم تا ۲۶ اسفندماه در هنرستان تجسمی پسران برگزار می شود که احسان آقایی نمایشگاه گردانی این اکسپو را برعهده دارد.

احمد رویایی مدیر هنرستان تجسمی پسران درباره سابقه برگزاری اکسپور در این هنرستان گفت: نخستین اکسپو هنرستان در سال ۱۳۸۹ با آثار دانش‎آموختگان، فارغ‎التحصیلان و استادان هنرستان پسران در نگارخانه شریف آبادی هنرستان برگزار شد که در این اکسپو صد اثر هنری از ۴۰ هنرمند برای فروش ارایه شد. در برگزاری این اکسپو پنج گالری و مجله گرافیک با ما

همکاری داشتند و آثاری از محمود جوادی پور و احمد اسفندیاری در آن به فروش گذاشته شد. البته فروش اکسپوی اول ما چندان خوب نبود اما  از نمایشگاه استقبال خوبی شد.

رویایی درباره دلایل برگزاری اکسپو پیچ شمیران گفت: ما در هنرستان مجبوریم از بخشی از هنرآموزان که شرایط مالی مناسبی دارند شهریه دریافت کنیم تا بتوانیم ...

نمایش نقاشی‌خط‌های مهرداد فلاح در آرت‌سنتر

به گزارش گروه خبری  گالری هپتا به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، نقاشیخط ‌های مهرداد فلاح که آخرین آثار وی و به تبع آثار دیده نشده هستند روی دیوار گالری آرت سنتر خواهند رفت.

مهرداد فلاح که پیش از این آثاری با همین سبک و سیاق را در نمایشگاه‌هایی در ایتالیا، انگلیس، هلند، اسپانیا و کشورهای عربی خلیج‌فارس نیز ارائه کرده بود در اولین هفته از ماه اسفند نقاشیخط‌های خود را که به شکل شیر و یا حیوانات دیگری درآمده‌اند به نمایش گذاشته است.

در توضیحات نمایشگاه مهرداد فلاح که به قلم شمیم بهار نگاشته شده، آمده است: میان سنت و نوآوری تضادی در کار است، سنت می‌خواهد همه چیز همان بماند که هست، نوآوری می‌خواهد هیچ چیز آنچنان که هست نماند. با این همه از آمیزش سنت و نوآوری است که در فرهنگ، چون نمودی از زندگانی انسان، آفریده می‌شود. بر بنیاد سنت است که فرهنگ، در طول زمان، یگانه و استوار می‌ماند و در پرتو نوآوری است که فرهنگ پیش می‌رود و تکامل می ...

کمیسیون هنر و معماری نیازهای قانونی هنر را بررسی می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بررسی مسایل هنری و جشنواره های فجر با حضور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مدیران و دبیران جشنواره های فجر در موسسه فرهنگی، هنری صبا که محل برگزاری هشتمین جشنواره بین الملی هنرهای تجسمی فجراست، برگزار شد.

در این جلسه محمد حسین ایمانی خوشخو رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای کمیسیون، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران کل هنرهای تجسمی و نمایشی، سرپرست دفتر موسیقی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس و دبیر سی و چهارمین جشنواره های بین المللی تئاتر فجر، دبیر هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر و مدیر و دبیر سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر حضور داشتند.

محمد حسین ایمانی خوشخو رییس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی در این جلسه گفت: کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیش از سه سال فعالیت و با تکیه بر جایگاه قانونی شورای ...

هنرمندان تجسمی به اولین فروش سالانه گالری فرشته می‌آیند

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین فروش سالانه نقاشی و مجسمه‌ گالری فرشته شامل آثاری از هنرمندان مطرح حوزه هنرهای تجسمی کشور است که به مناسبت فرارسیدن نوروز برگزار می‌شود.

اسامی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه عبارت است از شهریار آریافر، امیر آذر، پونه اوشیدری، نگین باقری، مهروز بلادی، کیوان بیرانوند، فائزه بهارلو، تانیا پاکزاد، نازنین پورافشار، مهرداد پورنظر علی، علی پیروز، نسیم تقی پور، آهو حامدی، سهند حشمتی، مهسا خیرخواه، سارا رزمی، امید خاکباز، حسین خوش رفتار، حکمت رحمانی، شهناز زهتاب، لیلا سبیانی، علیرضا سعادتمند، بهزاد شیشه گران، امید شایان، عین الدین صادق زاده، فاطمه صفری، ابراهیم صفری، نیلوفر صالحی، کیوان عسگری، حسن عزیزی، حمیدرضا قیاسی، غزاله موسوی، میلاد محمودی، آرمان یعقوب پور، حمید عینی و اسفندیار مراد پور.

این نمایشگاه از تاریخ هفتم اسفندماه تا ۲۸ اسفندماه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۲۱ در گالری شهرکتاب فرشته به آدرس تجریش، خیابان مقصودبیک نرسیده به چهارراه حسابی شماره ۳۲ میزبان علاقه مندان است.

آثار منتخب ۳ بخش جشنواره «بهار» معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، کوروش پارسانژاد، کیانوش غریب پور، مسعود سفلایی، ناصر محمدی و محمدرضا دوست محمدی آثار بخش مسابقه رشته های عکس، پوستر و کاریکاتور جشنواره ملی «بهار» را از میان ۴۱۴ عکس، ۹۴ پوستر و ۷۷ کاریکاتور انتخاب کردند.

آثار راه یافته به بخش مسابقه این دوره از جشنواره به شرح زیر است:

عکاس های منتخب

حسین الماسی (۱ اثر)، رضا عیسی پور (۱ اثر)، امیرحسین کمالی (۲ اثر)، محمد آزادی احمدآبادی (۲ اثر)، محمد بهرامی (۲ اثر)، نیلوفر محمودیان (۱ اثر)، محمد عمارلو (۱ اثر)، مهسا غفارزاده (۲ اثر)، میثم اصغری کلیبر (۱ اثر)، میلاد حمادی (۱اثر)، مهران مرادی (۱ اثر)، محمدرضا بهمرام (۱ اثر)، مریم رستم زاده (۱ اثر)، حسین فاطمیان (۱ اثر)، حسین یونسی (۳ اثر)، صابر قاضی (۲ اثر)، حمید عزیزی خانقاهی (۲ اثر)، حمیدرضا مجیدی (۲ اثر)، حسن رضایی (۱ اثر)، امیرحسین کمالی (۲ اثر)، هادی دهقان پور (۴ اثر)، امیر بهروزی (۲ اثر)، امیر عنایتی (۲ اثر)، فاطمه سلجوقی ( ...

درخشش نور «لیدیسه» در نقاشی کودکان ایرانی

به گزارش خبرگزاری مهر، ۱۰ عضو مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور در حالی دیپلم‌های افتخار این رقابت بین‌المللی را از آن خود کردند که در مجموع ۲۱ هزار و ۳۸۰ اثر از ۷۱ کشور جهان در این رقابت شرکت داده شده بود.

کیارش بابایی و سوگند شمس ۷ ساله، حسین نوروزی ۸ ساله، بهار رازنهان ۱۲ ساله همگی از مرکز ۱۰ استان کرمانشاه و مهدیس مرادیان ۷ ساله از کوزران استان کرمانشاه دیپلم‌های افتخار این رقابت را از آن خود کردند.

رضا شهرکی ۱۵ ساله از شهر زاهدان استان سیستان و بلوچستان، نسیم امینی ۹ ساله از کهریزسنگ استان اصفهان، پرنیان خسروآبادی ۷ ساله از اسفراین استان خراسان شمالی، آتنا مهرزاد ۹ ساله از املش استان گیلان و فرزانه امامی ۱۴ ساله از شهر گنبد استان گلستان، دیگر دیپلم‌های افتخار را کسب کردند.

«نور طبیعی در طبیعت و منابع تولید آن»، «نور مصنوعی و منابع تولید آن، اختراعات ...

«مربای هنر» به بازار آمد

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، برخی از اشیا در دنیای معاصر بخاطر نگاه کاربردی آنها دچار هویتی مستقل شده و نشانه‌ای می‌شوند تا در فرآیند تمثیلی اشاره‌ای به موضوع دیگر داشته باشند. شیشه‌‌های کاربردی که در جامعه ایرانی امروز به عنوان شیشه‌های مربا یا ترشی شناخته می‌شوند از جمله این اشیا هستند. اگر درون این شی از چیزی پر شده باشد و یا حتی خالی باشد باز معنا و هویت خود را که محیطی برای نگهداری سنت تغذیه در ایران که مربا و ترشی است، همچنان حفظ می‌کنند.

حال ناهید حاجی محمدی با اثر «مربای خانگی» خود در هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به نوعی سنت گذشته را در قالب تصاویر، احجام و نوشته‌هایی درون این شیشه‌ها در مقابل مخاطبان قرار داده؛ سنت‌هایی که می‌تواند شیرینی و حلاوت گذشته را برای ذهن مخاطب امروزی به ارمغان آورد.

او برای ارائه این اثر از آثار نگارگری ایرانی، قفل‌ها به عنوان هنر مجسمه‌سا ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.