logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
اصفهان به قلم و روایت نقاش آمریکایی

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، پل آرزنو نقاش صاحب‌نام آمریکایی از روز جمعه‌ای که گذشت، نمایشگاهی را در کارگاه شخصی خود در شهر نیپلز ایالت فلوریدا برپا کرده که تمامی آثار آن، پرده‌های نقاشی با موضوع اصفهان و مناظر داخل و خارج این شهر هستند.

آرزنو که دو سال پیش در سفری به ایران، از اصفهان هم گذشته و مفتون جذابیت‌های بصری این شهر شده بود در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری «نیپلز نیوز» گفت: اگرچه آنچه می‌دیدم تحت تاثیر خشکسالی و بی‌آبی‌های دهه‌های گذشته کاملا تحلیل رفته و در برخی جاها فرومرده بود، اما در تماشای همین مناظر به راحتی می‌توانستید اصفهان دیگری را ببینید که از ورای قرن‌ها، زیر همین مناظر خشک و خالی نفس می‌کشد؛ شهر زنده‌ای که خود مردمش آن را نیمی از جهان می‌دانند و به آب خروشان و حیات‌بخش رودخانه‌ی بزرگ زنده مانده که نامش هم همین است.

در ادامه‌ این خبر کوتاه، آرزنو از مهمان‌نوا ...

سودای ششم رزیتا شرف جهان در موزه بیلوتی ایتالیا

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، در اولین دوره از نمایشگاه‌های موزه بیلوتی شهر کوزنتسای ایتالیا، که به منظور نمایش آثار اهدا شده به این موزه برگزار شد، اثر رزیتا شرف جهان از مجموعه «سودای ششم» به نمایش درآمد و پس از آن به مجموعه دائمی موزه منتقل شد.

این نمایشگاه با همکاری موزه روبرتو بیلوتی روجی دی آراگونا، گالری ورتیگوآرت و گالری طراحان آزاد، از تاریخ 28 نوامبر تا 20 دسامبر 2015 برگزار شد.

نوید عظیمی سجادی به عنوان مشاور و عضو هیئت انتخاب آثار موزه در کنار روبرتو بیلوتی فعالیت می‌کند.

تقدیر تصویر سال از رویدادهای شاخص هنرهای تجسمی

به گزارش هنرآنلاین به نقل از دبیرخانه تصویرسال، امسال، همچون دوازدهمین دوره جشن تصویر سال، علاوه بر برپایی بخشی با عنوان «جشنواره جشنواره‌ها» در جشنواره فیلم تصویر و نمایش فیلم‌های برنده جشنواره‌های داخلی همچون جشنواره حقیقت، فیلم کوتاه تهران و خانه سینما، بخش مسابقه سینمای هنر و تجربه جشنواره سی‌وسوم فجر، برنامه‌ای نیز برای تقدیر از هنرمندان رویدادهای شاخص هنرهای تجسمی سال ۱۳۹۴ در نظر گرفته شده است.

در بخش رویدادهای مهم گرافیک، نمایش مالتی‌مدیای آثار «رضا عابدینی» به‌خاطر برپایی نمایشگاه طراحی-خط او در گالری آب انبار، ‌در بخش عکاسی «فخرالدین فخرالدینی» به‌خاطر چاپ کتاب دوم پرتره‌ها و کتاب نقاشی‌هایش، «خلیل مستوفی» به‌دلیل گردآوری و چاپ کتاب «ارومیه به روایت تصویر؛ دوره قاجار جلد اول» و محمد هادیان به‌خاطر عکاسی و انتشار کتاب چهره‌های آذربایجان و در بخش انتشارات تصویری از «محمودرضا به ...

26 هزار هنرمند از خدمات هنرکارت بهره‌مند می‌شوند

به گزارش هنر آنلاین به نقل از ستاد خبری نخستین جشن سالیانه تعاونی هنرمندان معاصر؛ مهدی نادعلی‌زاده مدیرعامل تعاونی هنرمندان معاصر پارس در آستانه برگزاری نخستین جشن سالیانه تعاونی هنرمندان معاصر پارس و برگزاری نخستین همایش اقتصاد هنر در بخش خصوصی که فردا سه‌شنبه 11 اسفندماه با حضور جمع زیادی از اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان بلند پایه کشوری در هتل لاله تهران برگزار می‌شود، درباره روند برگزاری این همایش و در پاسخ به این سؤال که هدف از برگزاری این همایش و اقداماتی که این تعاونی قرار است برای هنرمندان و اهالی فرهنگ انجم بدهد، با بیان اینک اقتصاد هنر امروزه یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که در دنیا به آن پرداخته می‌شود می‌تواند هنر را مستقل کند، گفت: سال‌هاست که گرفتاری اصلی بخش فرهنگ و هنر ما وابستگی آن به بخش‌های دیگر بوده و ما در بررسی‌هایی که این چند سال در تعاونی هنرمندان معاصر پارس داشتیم به این نتیجه رسیدیم که ما باید دو موضوع را ح ...

آثار برگزیده جشنواره تجسمی فجر به روایت عکاسان

به گزارش سرویس عکس هنرآنلاین، این روزها موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر است. با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی 22 اثر برگزیده این رویداد هنری؛ این روزها نمایشگاه جشنواره فجر با استقبال بیشتری روبرو شده و علاقمندان به هنر به این نمایشگاه می‌آیند تا از نزدیک آثار برگزیده این رویداد بین‌المللی را ببینند.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روزه تا 17 اسفندماه به موسسه فرهنگی هنری صبا در خیایان ولیعصر، نرسیده به چهار راه طالقانی، جنب ساختمان فرهنگستان هنر مراجعه کنید.

اثر «جنگل‌های هیرکانی» اثر عمادالدین انوشیروانی

اثر «هفت» مهدی رزقی

اثر «عشق و عرفان» فریبا دادگر

اثر «مقام چهل و یکم» امیر فرید

اثر «بدون عنوان» سید محمدیاسینی اردکانی

اثر «17:10» محمود آزادنیا

این هنرمند وحشت تولید می‌کند

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، جامعه‌شناسان همواره از محیط شهری به عنوان یک موجود زنده یاد می‌کنند که همراه با شهروندانش زندگی می‌کند و حیات دارد؛ اگرچه شهروندانش از این موضوع غافل و بعضا در حیات این موجود زنده اخلال ایجاد می‌کنند.

مسعود نیکدل در پرفورمنس و چیدمان خود در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی با عنوان «شهر من، لباس من است» مسئله زیست در محیط شهری را به چالش کشیده و با طراحی و دوخت لباس‌هایی که از کاغذها، ته سیگارها و زباله‌ها پر شده است؛ نگاهی انتقادی به مسئله حفظ محیط شهری از آلودگی داشته است. او با پوشیدن این لباس‌ها و قدم زدن در محیط شهری به مخاطبان اثرش یادآوری می‌کند که چگونه شهر و محیط زیست‌مان را آلوده می‌کنیم.

این آثار نمود عینی رفتار وحشتناک ما شهرنشینان به محیط زندگی‌مان است.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حا ...

این فاجعه ساعت ۱۷:۱۰ اتفاق می‌افتد

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، زمان قراردادی میان آدم‌ها برای ثبت لحظه‌هاست. لحظه‌هایی که می‌توانند سرشار از حوادث و رخدادها باشند. حوادثی که به زمان بعُد دیگری می‌بخشنند و گاه در ذهن میلیون‌ها انسان و گاه در یاد تنها یک نفر جاودانه می‌شوند.

اثر «۱۷:۱۰» محمود آزادنیا در نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که این روزها در موسسه صبا فرهنگستان هنر برپاست، ثبت یکی از همین لحظه‌هاست.

او با اثر چیدمانی خود زمان ۱۷:۱۰ دقیقه ۴ آبان ۱۳۶۲ و زمان اصابت موشک به مدرسه‌ای در شهر بهبهان استان خوزستان را به شکلی زیباشناسانه به ثبت رسانده، تا یادمانی برای ثبت یکی از زمان‌هایی که بر روح و جان او و بسیاری دیگر از انسان‌ها تاثیر گذاشته برپا کند. این اثر از آجرهایی که این هنرمند بر روی آنها نقاشی کرده در کنار هم چیدمان شده‌اند، شکل گرفته است.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر ...

آثار تجسمی و صنایع دستی در نگارخانه هنر ایران

به گزارش هنرآنلاین، در این بهارانه هنرمندان هنرهای تجسمی، هنرهای دستی و مد و لباس در کنار هم گرد آمده‌اند تا نمودی از رشد و تعالی هنرمندان فعال کشورمان را به نمایش بگذارند.

علاقمندان برای بازدید و خرید از بهارانه از تاریخ 8تا 15 اسفند همه روزه ساعت 10 الی 20 به نگارخانه هنر ایران واقع در خیابان حافظ، خیابان خارک، ضلع غربی تالار وحدت پلاک 19 مراجعه کنند.

آثار مدرن ایرانی با رنگ و بوی هویت

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی آرت سنتر، در این سه نمایشگاه مهم‌ترین ویژگی‫ای که به چشم می‌خورد توجه هنرمندان جوان و پیشرو به هویت ایرانی از دیدگاه‌ها و سبک‌ها و تکنیک‌های متفاوت و اقبال مخاطبان و خریداران به آن‌ها است.

در این روز گالری شماره یک آرت سنتر شریعتی میزبان نمایشگاه نقاشی‌های ساویز شالچیان بود. در این نمایشگاه 11 اثر با سبک مخصوص این هنرمند که تلفیقی از هایپررئال و سورئال و هنر ایران باستان است و با تکنیک آکریلیک و رنگ روغن ارائه شد که در همان ساعات اولیه همه آثار به فروش رسید.

ساویز شالچیان که مقیم انگلستان است، آثار این نمایشگاه را دراین کشور خلق کرده است. این هنرمند از آنجایی که ایران را پایگاه اصلی خود می‌داند به ایران بازگشته و نخستین نمایشگاه انفرادی خود را در آرت سنتر برگزار کرده است.

او که پیش از این بیشتر کار پرتره انجام می‌داده و از کودکی شاگرد استاد عباس کاتوزیان بوده ا ...

سیاووش را در تهران به آتش کشیدند

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، یکی از جریانات معاصر در عرصه هنر بازگشت به گذشته و بازخوانی روایات کهن و اسطوره‌ای و ارائه آن در قالب و تکنیکی نو است. در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، سروناز پریشان‌زاده به ارائه اثری با عنوان «رستم هر روز می‌میرد» با بازخوانی روایت‌های شاهنامه در قالب تصویرسازی و چیدمان دست زده است.

او در دو اثر جداگانه روایت به آتش رفتن سیاووش را با تصویرسازی بر روی پلکسی و ایجاد هیمه هیزم ارائه کرده و در تصویری دیگر تیر خوردن رستم و خونریزی او را به شکل بصری روایت کرده است.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر می‌توانید همه روز ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.