logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
حراج آثار هنری در نگارخانه ایوان سپید

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، آیین گشایش این نمایشگاه روز جمعه 14 اسفندماه جاری از ساعت 16 تا 20 برگزار شده و نمایشگاه تا تاریخ 21 اسفند ادامه خواهد یافت.
سعید امدادیان، فریبا امین دهقان، سهیلا ایلدار، چیستا تاجور، پوران جلیلوند، حسین حسنی زاده، سمیرا دریا، اسلام رمضانیان، مریم سینکی، زهرا شفیع، مهدی علایی نژاد، غزاله فتاحی، ناصر محمدی، فرخنده مرعشی، ساره مصباحی، مرتضی موسوی، میثم نژاد رسولی، مهتاب نعمت خواه و کیومرث هارپا هنرمندان شرکت کننده در این نمایشگاه هستند.ساسان پارسی، مسئول روابط عمومی نگارخانه ایوان سپید درباره این نمایشگاه به خبرنگار هنرآنلاین گفت: هنرمندانی که شاهد آثارشان در این نمایشگاه هستیم، زمان بسیاری را صرف کسب تجربه و سپس خلق آثار خود کرده و امروز این آثار را به بهای ناچیزی در اختیار ما قرار می‌دهند. بسیاری از ما هزینه‌های گاه بسیاری را صرف خرید تابلوهای چاپی بدون پیشینه می‌کنیم، حال آن که در این حراج، اصل آثار هنرمندان بزرگی عرضه می‌شود که می‌تواند سرمایه‌ای فرهنگی و اقتصادی برای آیندگان ما باشد. ...

عکاسان جنگ در جشن تصویر سال تقدیر شدند

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، در ابتدای این مراسم «سیف‌اله صمدیان» دبیر جشن تصویر سال ضمن خیر مقدم‌گویی به حاضران و به ویژه خانواده شهیدان عکس ایران و اشاره به عکاسان حاضر در مراسم، گفت: این‌ها شهیدان زنده عکس ایران هستند، این عزیزان کسانی هستند که به راحتی می‌شد اکنون در کنار ما نباشند زیرا در هر عملیاتی با جسارتی مثال‌زدنی حضور داشتند. عکاسان جنگ تاریخی را ثبت کردند که بدون حضور آن‌ها هرگز ثبت نمی‌شد اما تاریخ تصویری خیلی در ایران جا نیفتاده است، ملت ما بیشتر ملت گوش است تا ملت چشم.وی تصریح کرد: انقلاب که شد و خدمتی که عکاسان زمان انقلاب کردند، گشایش رشته‌های عکاسی را در دانشگاه‌ها به مسئولین تحمیل کرد و طبیعتاً همان قشر و همان انگیزه‌ها باعث شد در زمان 8 ساله جنگ تحمیلی ما با یک گروه حدوداً آماده برای ثبت لحظات تاریخی رو‌به‌رو باشیم.
صمدیان سپس نام برخی از عکاسان جنگ از جمله محمود کلاری، بهمن جلالی، کاوه گلستان، محسن راستانی، محمد فرنود، عباس ...

این کفش‌های خونین از آن کیست؟

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، بخشی از هنر همواره به مستندسازی اختصاص داشته، روایتی از واقعه‌ای که جنبه ملی و شاید جهانی داشته باشد، اما به مدد ابزاری که تولید مستندسازی در دنیای معاصر می‌کنند، هنر راه خود را از این روند جدا کرد و سعی داشته در نگاه استعاره‌ای جنبه‌ای یادمانی به حوادث داشته باشد.
اثر «بدون عنوان» قباد شیوا را که این روزها در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر به نمایش درآمده است را باید در ذیل این نگاه استعاره‌ای معنا کرد. کفش‌های خونی که بر روی آیینه چیدمان شده‌اند و هنرمند سعی دارد با آن ذهن مخاطب را به دنبال دریافت‌های ذهنی‌اش از وقایع گذشته سوق دهد.این کفش‌ها به راستی برای کیست؟ این سوالی است که شیوا پیش روی مخاطبان اثرش قرار داده است. برخی آن را کفش‌های فروغ فرخزاد شاعره معاصر که در سانحه تصادف کشته شد می‌دانند. برخی دیگر آن‌را کفش‌های زنانی که در جنگ کشته شده‌اند و یا در حادثه‌ای دیگر مرگ را تجربه کرده‌اند. اما آنچه که در این اثر مهم جلو ...

اکرم احمدی توانا از «شاهنامه، روایتگر ماندگار» می‌گوید

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، در این نمایشگاه که حاصل یک سال و نیم تحقیق و پژوهش اکرم احمدی تواناست، بیش از 40 اثر نقاشی، حجم وعکس از 21 هنرمند پیشکسوت و جوان به نمایش درآمده است.
این پژوهشگر درباره دلایل برپایی نمایشگاه به خبرنگار هنرآنلاین گفت: این نمایشگاه حاصل یک سال و نیم تحقیقات من درباره شاهنامه و تاثیر آن در هنر معاصر و مدرن ایران است. تلاش کردم همه آرتیست‌هایی که شاهنامه را در کارشان مدنظر قرار داده بودند یافته و درتحقیقاتم آثار آنها را مورد بررسی قرار دهم. آنچه در دسترس بود و کارهای متاخرتر را جمع‌آوری کردم و در این نمایشگاه به نمایش گذاشتم.وی ادامه داد: در مجموع بالغ بر 40 اثر از 21 آرتیست در این نمایشگاه با محوریت آثار شاهنامه به نمایش درآمده است که از قدیمی‌ترین آنها اثر مرحوم عربعلی شروه است و جوان‌ترین هنرمند نیز مهسا خیرخواه است که آثارشان در کنار هم در گالری آران به روی دیوار رفته است. همزمان با نمایش آثار، سعید روانبخش پرفورمنس «مهره سرخ» را در پروژه آران در سه روز جمعه، شنبه و یکشنبه (14 تا ...

بمبی که تهرانی‌ها را ترساند

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، پوستر در عرصه هنرهای تجسمی به عنوان رسانه‌ای شناخته می‌شود که می‌تواند به سرعت با مخاطبش به گفتمان بنشیند و او را در جریان وقایع مختلف قرار دهد. این روزها در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر، پوستری به نمایش درآمده که مخاطبانش را نسبت به آینده بیمناک کرده است.

این پوستر که «بمب اتمی آینده» اثر علی نصرتی است، موضوعی زیست محیطی را مد نظر قرار داده و پلاستیک را بمب اتمی آینده بشر دانسته است. او با تصویری که از این پلاستیک به شکل انفجار بمب اتمی ساخته، توانسته نظر مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برای دیدن آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجس ...

رویای شاعرانه‌ای که آلوده شد

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، آلودگی آیا فقط شامل محیط زیست می‌شود و یا می‌تواند یک فرایند ذهنی نیز باشد. این چالشی است که نیکو فلاح با اثر «رویا» در نمایشگاه هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موسسه صبا به آن پرداخته و در اثری تعاملی و چیدمانی از مخاطب می‌خواهد تا محیطی را بازیگوشانه بی‌آلاید و در آن تعمق کند.

او در این اثر که چهار آکواریم پر از آب است با قرار دادن رنگینه‌هایی در کنار این اثر از مخاطب می‌خواهد که به شکل یک بازی آنها را در آب بچکانند تا این قطرات رنگین غوطه‌ور در آب به بازی بپردازند. اما حاصل این فرآیند چیزی نیست جز آلوده کردن یک محیط، و یک تفکر.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر این روزها در حالی نمایشگاه آثار خود را در برابر دید علاقمندان به هنر قرار داده که متفاوت‌تر از دوره‌های گذشته نگاه خود را به هنر معاصر و مفهومی اختصاص داده است.

برا ...

هنری که در دنیای مجازی حراج می‌شود

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، خانم الهه رحمانی خاکی طی یادداشتی به وضعیت فروش آثار هنری در فضای مجازی پرداخته است:

 یکی از اتفاقاتی که در دنیای مجازی به یاری کارآفرینان آمده؛ سایت‌های فروش اینترنتی کالاست، روشی از بازاریابی که نیازی به هزینه کلان جهت خرید یا اجاره مغازه ندارد و فروشنده محصول صرفا از هر محلی که در آن قرار دارد می‌تواند با گذاشتن عکس و تضمین فروش، کالایش را به مشتریان بفروشد و با پیک به درب منزل آنها ارسال کند. به ظاهر این امر، اتفاق خوبی برای فروشنده و خریدار است زیرا هر یک برای این تبادل اقتصادی بدون صرف زمان و انرژی صرفا با یک جستجوی ساده اینترنتی محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری می‌کند. حال در برخی موارد شاید تضمین داده شده از سوی فروشنده آن چیزی نباشد که خریدار بعد از خرید انتظار آن را داشته باشد، ولی در صورتی که فروشگاه‌های آنلاین خوش حسابی و خوش قولی خود را به مشتریان خود ثابت کنند به طور حتم می‌تواند بازار مجازی خوب و پرباری را به وجود آورد. در حال ح ...

خلق عکس‌هایی با استفاده از آب و روغن

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه عکاسان جوان، نمایشگاه عکس «درخشش» ٦ اسفند در خانه عکاسان جوان برپاست. در این نمایشگاه گروهی عکس مجموعه‌ای از آثار ماکروگرافی با استفاده از آب و روغن به نمایش درآمده است که تجربه‌ای نو و بدیع را تبدیل به عکس های زیبا با اولویت رنگ و فرم کرده است.

زهرا اقتدار پرور، پانته‌آ خرمی، مریم رمضانی، سید امیر معرفتی، مهدیس مرادی، محمد رجبی، غزل کریمی، سروین شجاعی‌پور، نیکا رهبر یعقوبی هنرمندانی هستند که در این نمایشگاه عکس دارند. هنرمندان این نمایشگاه هنرجویان حمزه اولیازاده هستند که توانستند در روز افتتاح تمامی آثار خود را به فروش برسانند.

این نمایشگاه تا روز پنج‌شنبه ١٣ اسفند در خیابان یوسف آباد کوچه چهارم پلاک ٣ واحد ٣ گالری خانه عکاسان جوان میزبان علاقمندان خواهد بود.

 

کودکان جنگ‌زده در این زیرزمین حبس شدند

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، گهواره مامنی برای آسایش و لالایی طنینی برای آرامش است. حال جنگ در نقطه مقابل این دو قرار دارد. جنگی که در طول تاریخ چه خواب‌هایی از کودکان و چه آسایش‌هایی از مردمان ربوده است. حال اگر اهل خاورمیانه باشید که در اعصار مختلف تاریخ تا اکنون خواستگاه جنگ‌های مختلف بشری بوده، بیشتر با این مقوله آشنا هستید.

کریم اله‌خانی در چیدمان "بدون عنوان" خود که در نمایشگاه هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر ارائه داده است، به این موضوع نگاه کرده است. چیدمانی از گهواره‌های خالی که صدای لالایی‌های مادران کرد زبان شما را دعوت می‌کند به اندیشیدن درباره آنچه که تاکنون در این منطقه جغرافیایی گذشته است و سرنوشت‌های معلوم و نامعلومی که برای مردمان این سرزمین رقم زده است.

این چیدمان از گهواره‌های خالی وقتی با دست‌های مخاطبان تکان داده می‌شوند، صدای زجه‌های کودکانی را که خواب‌شان برآشفته را در زیرزمین ...

«تصویر سال» از رویدادهای شاخص تجسمی قدردانی کرد

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، جشن تصویر سال همچون دوازدهمین دوره خود، برنامه‌ای برای تقدیر از هنرمندان رویدادهای شاخص هنرهای تجسمی سال ۱۳۹۴ برگزار کرد. در بخش رویدادهای مهم گرافیک، نمایش مالتی‌مدیای آثار «رضا عابدینی» به‌خاطر برپایی نمایشگاه طراحی‌خط او در گالری آب انبار، ‌در بخش عکاسی «فخرالدین فخرالدینی» برای چاپ کتاب دوم پرتره‌ها و کتاب نقاشی‌هایش،«خلیل مستوفی» برای گردآوری و چاپ کتاب «ارومیه به روایت تصویر؛ دوره قاجار جلد اول» و محمد هادیان به‌خاطر عکاسی و انتشار کتاب «چهره‌های آذربایجان» و در بخش انتشارات تصویری از"محمودرضا بهمن‌پور" مدیر نشر نظر، به‌خاطر چاپ کتاب‌ در رشته‌های مختلف تصویری و در بخش کاریکاتور از «آروین» به خاطر گردآوری مجموعه‌ای از برگزیده‌های کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی منتشر شده در سال ۱۳۹۴ تقدیر شد.

در ابت ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.