logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
نمایشگاه انتقال پیام اندی وارهول

شناخت مردی که دنیای هنر مدرن را تغییر داد. نمایشگاه «انتقال پیام اندی وارهول» بالغ بر صد اثر هنری از یکی از با نفوذ ترین، بحث برانگیزترین و در عین حال بدنام ترین هنرمندان قرن بیستم را به نمایش گذاشت. این نمایشگاه ارائه ای بود از بینشی نو از وسعت فکر نهفته در فعالیت های هنری اندی وارهول، فلسفه فکری وی و همچنین معانی اجتماعی، سیاسی و زیبا شناسانه مندرج در فعالیت های پیشگامانه او.

وارهول معتقد بود هنر متعلق به همگان است و این امر از اعتقاد دموکراتیک وی نشات می گرفت. نمایشگاه« انتقال پیام اندی وارهول»  پژوهشی است بر چگونگی بهره مندی یک هنرمند از رسانه‌هاى جمعى زمانه خود از جمله چاپ و نشر، فیلم، موسیقی و رادیو برای رساندن افکار و انگاره های خود به خیل عظیم مردم. در این راستا وارهول به صورت افراط گونه ای سعی در بازتعریف راه های دسترسی به فرهنگ و هنر نمود و سعی کرد ذهنیت و تصور سنتی  از «کم فرهنگ بودن» و یا «با فرهنگ بودن» را به چالش بکشد.

...
روزجهانی عکاسی مبارک

 

 

 

روزجهانی عکاسی مبارک

 

از اولین تصاویر مات ثبت شده بر روی مادهٔ حساس تا آخرین عکسهای حیرت انگیز فضاپیمای روزتا از دنباله دارP۶۷
از اولین قابهایی بسته شده رو به کوه، جنگل، کار کارگران یا بازی کودکان تا آخرین تصاویر ارسالی زنان و مردان شجاعی که جنایات بشری علیه همنوعانشان را برای همیشه بر لوح تاریخ حک کرده‌اند. ساکنان زمین هر یک به فراخور حال مدیون کسانی هستند که با جسارت مثال زدنی سد‌ها را شکافتند و برای ثبت لحظات تلخ و شیرین بر دفتر حافظهٔ تاریخی بشر کاری کردند کارستان و کاری می‌کنند ماندنی، یاد رفتگانتان مانا و گامهای حاضرانتان استوار
روزجهانی عکاسی مبارک و یاد تمامی عکاسان درگذشته، بخصوص آنان که در راه انجام وظیفهٔ انسانی در میادین جنگ و هنگامه هجوم بلایا از جان شیرین خود گذشتند، گرامی باد.

 

نمایشگاه «بزم و رزم در هنر پارسی»

نمایشگاه «بزم و رزم در هنر پارسی» از 31 می 2015 گالری 458

اقتدار پادشاهان پارسی برای قرن‌ها در پیشه‌های بزم و رزم خلاصه می‌شد. موفقیت حکمرانان در خوش‌گذرانی وبزم یا رزم (در زمان صلح شکار) خلاصه می‌ شد، در حقیقت این دو خصیصه می‌توانستند لیاقت و شایستگی پادشاهان را به رخ کشیده و آن‌ها را از سایر حکمرانان زمان خود تمییز دهند. ترکیب بزم و رزم غایتی ملوکانه را زیر پرچم دیرینه‌ی مفاهیم پیش از اسلام  برایشان رقم می‌زد و تکرار این زمینه در شاهنامه (کتاب شاهان) یِ فردوسی بیش از سایر متون نظم، نثر و یا تاریخی نمایان است. این نمایشگاه مرور بیش از 30 اثر است که با بهره گیری از متریال های گوناگون  از قرن پانزدهم تا به امروز خلق شده‌اند. آثاری از موزه‌ی هنر اسلامی (به طور عمده پارسی) که پیوند طبیعی بزم و رزم را تصویر کرده‌اند و در تعاملی دوشادوش با آثار حوزه‌ی هنر آسیا نظیرِ اسلحه، زره، و آلات موسیقی یه نمایش درآمده اند. این ن ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.