logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
155 اثر هنری در رویداد «بهارستان»

به گزارش هنرآنلاین، به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، دبیر بخش مجسمه و هنرهای محیطی رویداد بهارستان از انتخاب 105اثر برای اجرا در نقاط مختلف شهر خبر داد.

علیرضا فاضلی با اشاره به ارزیابی آثار رسیده به دبیرخانه رویداد بهارستان، گفت: در این دوره از جشنواره رویداد بهارستان 532 هنرمند یک هزار و 431 طرح برای ساخت مجسمه و هنرهای محیطی را به دبیرخانه ارسال کردند و پس از 3 روز ارزیابی آثار، 105 اثر به صورت قطعی و 50 اثر هم به صورت مشروط برای اجرا انتخاب شدند.

فاضلی درباره آثاری که به صورت مشروط انتخاب شدند، تصریح کرد: به زودی در نشستی با هنرمندان این آثار درباره کم و کیف کار و چگونگی اجرا این طرح‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرند و در نهایت از میان این 50 اثر تعدادی برای اجرا انتخاب می‌شوند.

ایده، روش اجرا، نوآوری و خلاقیت، توجه به محیط زیست، امکان ساخت مجسمه در محیط ورک شاپی و چگونگی برقراری ارتباط میان اثر هنری و شهروندان از جم ...

استقبال از آثار گران‌ترین عکاس خاورمیانه

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، دو رکورد فروش بالای یکصد هزار دلار برای دو عکس «عباس کیارستمی» این فیلمساز جهانی کشورمان را به گران‌ترین عکاس خاورمیانه بدل کرده است؛ این روزها گزیده‌ای از 30 سال عکاسی او در گالری بوم با استقبال شایان توجه مردم به روی دیوار است.

هر دوی این رکوردها در سال 2008، سال شکوفایی اقتصاد هنر خاورمیانه، خلق شدند و هر دوی آن به پرفروش‌ترین دوره عکس او، «سفید برفی» تعلق دارد: 30 اپریل در کریستیز دوبی 133 هزار دلار و 17 می در حراجی فیلیپس لندن 118 هزار دلار چکش خوردند و  عنوان گران‌ترین عکس‌های خاورمیانه  را  به کلکسیون افتخارات هنرهای تجسمی ایران علاوه کرد.

این روزها نمایشگاه «چهار فصل» شامل ٢٩ عکس در ابعاد بسیار بزرگ و یک ویدئوآرت از برنده نخل طلای کن در گالری بوم به تماشاست که شش مجموعه  «سفید برفی، راه‌ها، مهتاب، دیوار،  درها و یادها و پنجره رو به حیات» ...

نمایشگاه مروری بر آثار مهدی سحابی  «نقاشی‌های دنیای نیمه‌تمام»

به گزارش خبرگزاری مهر، در نمایشگاه «نقاشی های دنیای نیمه تمام» که نگاهی بر دوره‌های مختلف کاری مهدی سحابی دارد، بیش از ۵۰ اثر از جمله آثار عکاسی، حجم و نقاشی (صورتک‌ها، پرسنلی فوری، ماشین تصادفی، یادگاری، دیوار نویسی و...) به نمایش درخواهد آمد.

به گفته وحید ملک مدیر مجموعه گالری‌های آرت سنتر، این نمایشگاه در ادامه سلسله نمایشگاه‌های مروری بر آثار پیشگامان هنر نوین ایران تدارک دیده شده است.

در افتتاحیه این نمایشگاه در کنار حضور مسئولان و بزرگان فرهنگ و هنر ایران، حوری اعتصام نویسنده کتاب «گفتگو با مهدی سحابی» که توسط انتشارات مرکز منتشر شده است، حضور دارد.

همچنین فیلمی نیز مانند دیگر برنامه های بزرگداشت پیشگامان هنر معاصر ایران درباره مهدی سحابی و آثار او که توسط محمد حمزه ای ساخته شده است در افتتاحیه نمایشگاه پخش خواهد شد.

 

فروش آثار به مرز ۲۰۰ میلیون تومان رسید

در این نمایشگاه ۳۴۳ اثر از آثار بیش از ۲۱۰ هنرمند هنرهای تجسمی کشور در معرض دید عموم قرار گرفته است. آثار عرضه شده در فروش سالانه انجمن با سقف قیمت ٥ میلیون تومان به فروش می‌رسد و این فرصت مناسبی برای هنردوستان و علاقه‌مندان برای خرید آثار با کیفیت و قیمت مناسب محسوب می‌شود.

از جمله هنرمندانی که در این دوره از فروش سالانه انجمن هنرمندان نقاش ایران، آثارشان به نمایش و فروش گذاشته شده است می‌توان به: هانیبال الخاص، کامبیز درم‌بخش، کورش شیشه‌گران، بهزاد شیشه‌گران، جمشید حقیقت‌شناس، حمید پازوکی، محمدابراهیم جعفری، آریا اقبال، صادق تبریزی، مهرداد محب‌علی، عربعلی شروه، نیما پتگر، گیزلا وارگا سینایی، فرشید مثقالی، فریدون آو، مینا غازیانی، اسدالله کیانی، همایون سلیمی، رعنا فرنود، نیلوفر قادری‌نژاد، رضا بانگیز، علی ندایی، ساسان قره‌داغی، بهمن بروجنی، احمد نصرالهی، آنه محمد تاتاری، محمد‌هادی فدوی، نصرت مسلمیان، حسین ذابحی، احمد مرشدلو، رضوان صادق‌زاده، منوچهر معتب ...

قرعه‌کشی جشنواره عکس سوره اخلاص

مراسم اهدای جوایز و رونمایی از کتاب «سوره اخلاص» یک‌شنبه 11 بهمن 1394 با حضور شرکت کنندگان در مسابقه عکاسی از مراسم تشییع و تدفین باشکوه شهدای غواص و هنرمندان پیش‌کسوت عکاسی در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد.

سیداحسان باقری، مدیر خانه عکاسان، درباره مسابقه عکاسی «سوره اخلاص» گفت: با توجه به استقبال مردم و حضور آن‌ها در مراسم تشییع شهیدان غواص کشورمان، تصمیم گرفتیم سند تصویری این بخش از تاریخ کشورمان را ثبت کنیم. بنابراین، فراخوانی اعلام کردیم تا عکس‌هایی را که هنرمندان به تصویر درآورده اند جمع آوری کنیم و در پی این فراخوان، 87 نفر با 857 اثر در این جشنواره شرکت کردند که با توجه به موضوع محدود جشنواره، استقبال خوبی محسوب می‌شود.

 فرهنگ و هنر نباید به دولت وابسته باشد

 علی اصغر کاراندیش مروستی روز یکشنبه در دیدار با رئیسان انجمن های فرهنگی، هنری، رسانه ای و هنرمندان فعال هرمزگان افزود: حرف های زیادی در حوزه فرهنگ و هنر زده می شود اما توجه شایسته به این حوزه طی سال های اخیر نشده و دلیل آن هم پی نبردن عموم مردم به اهمیت و جایگاه حوزه فرهنگ است.
وی ادامه داد: مدیران و مسئولان در سطوح مختلف به مناطق استان ها و شهرستان های مختلف می روند و به همه مسائل و مشکلات می پردازند بجز حوزه فرهنگ، و در بسیاری از این سفرها حتی یک مصوبه فرهنگی وجود ندارد.
کاراندیش مروستی تصریح کرد: تا زمانی که مشکلات فرهنگی جزء مطالبات مردمی نشود وضعیت بهبود نخواهد یافت و لازم است در این حوزه کارهای جدی تری با کمک هنرمندان و اهالی فرهنگ صورت گیرد.
وی اظهارداشت: هر زمان فرهنگ حذف شود مطالعه، دانش، آگاهی، خلاقیت و تفکر کم می شود و اگر می خواهیم مسأله فرهنگ حل شود باید کاری کنیم که مردم فرهنگ و کارکردهای آن را خوب بشناسند.
معاون وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی به واگذاری حوزه فرهنگ به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: اهالی فرهنگ و هنر نبای ...

چهارمین دوره «همایش ده روز با عکاسان»
چهارمین دوره «همایش ده روز با عکاسان» در خانه هنرمندان برگزار می شود. مجید ناگهی، دبیر همایش «ده روز با عکاسان» درباره این همایش گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری همایش "ده روز با عکاسان" هستیم که این همایش روز جمعه  18 دی ماه سال جاری به مدت ده روز در خانه هنرمندان برگزار می شود.
ناگهی در ادامه بیان کرد: از یک شنبه 20 دی ماه کارگاه‫های آموزشی عکاسی برگزار شده و ثبت نام کارگاه ها در سایت 10days.nips.org.ir انجام می شود  و بعد از هر کارگاه‫  جلسات سخنرانی در حوزه های مختلف برگزار می گردد.‬‬‬‬ دبیر همایش "ده روز با عکاسان" خاطرنشان کرد: بخشی از این همایش به نشست‫های تخصصی اختصاص دارد که در این نشست ها از متخصصین هر حوزه دعوت شده تا در این نشست‫ها حضور یابند. ‬‬‬‬
  مجید ناگهی در ادامه تاکید کرد: امسال برنامه جدیدی به این همایش اضافه شده است که عنوان آن «نگاه ویژه» است. در این بخش هر عکاس در زمان یک ساعت عکس های مورد نظر خود را به نمایش گذاشته و دیدگاه شخصی خود را بیان می‫کند.‬‬
نمایشگاه «در منقبتِ میم رِ غین»

تادیب النسوان در 1309 شمسی به صورت چاپ سنگی در تهران منتشر شد. موضوع اصلی تادیل النسوان، انتقاد از آداب و سلوک زنان است و دستورالعملی است که اگر زنان بکار ببندند رضایت مردان و شوهران را در پی خواهد داشت. بیشتر دستورالعمل های رساله در راستای خواسته ها و منویات مردان و تمتع ایشان از لذات زندگی و مسایل جنسی است و نویسنده از زبان مردان در قالب نصایح پندآموز، اطاعت بی چون و چرای زنان را خواستار شده است تا آن جا که تصریح دارد رستگاری زن در این جهان و آن جهان تنها در گرو اطاعت محض از شوهر است.

(افسانه نجم آبادی . مقدمه بر معایب الرجال . سوئد 1993)

«در منقبتِ میم رِ غین» نگاهی نو به جایگاه سنتی زنان در فرهنگ گذشتگان است. نمایشگاه نقاشی های لیلا فلاح که در تاریخ 20 تا 30 آذر ماه در گالری مهروا دایر خواهد بود.

مشاهده بیوگرافی و دیگر آثار این هنرمند در هپتا گالری

نمایشگاه «Poster Passion» به ایران آمد

نمایشگاه بین‌المللی «Poster Passion» تحت عنوان «شوق پوستر» با آثاری از ۳۲ هنرمند از سراسر جهان، از روز ۱۳ آذرماه در گالری هپتا برگزار می‌شود.

گشایش: روز جمعه ۱۳ آذر ساعت ۱۶ الی ۲۰ گالری تا 19 آذرماه هر روز از ساعت ۱۶ الی ۲۰ آماده‌ی میزبانی از بازدیدکنندگان محترم می‌باشد. نشانی: تهران، خیابان پاسداران، خیابان اختیاریه جنوبی، خیابان رازقی شمیرانی، شماره ۳۰ ، گالری هپتا

شوق پوستر
امید شمس

فاصله‌ها مغلوب هنر می‌شوند وقتی شوق و پشتکار چون دو بال در آسمان اشتیاق رفتن را معنایی تازه می‌بخشند! و پریدن نزدیک‌ترین واژه می‌شود برای این معنا.
دست و رنگ و قلم و کاغذ، شاید هم دوربین و عکس قدری نرم افزار... اما حکایت عاشقی حکایت دیگریست! چرا؟ چون از این‌همه که ...

نمایشگاه جنگ و گذر زمان

چهره میدان نبرد از لحظاتی پس از انفجار بمب تا سالها پس از پایان جنگ. این نمایشگاه تکان دهنده نگاهی انداخت بر گذر زمان و ترسیم تغییرات و تلخی های سفری 150 ساله از جنگ های چهار گوشه دنیا از زمان پیدایش عکاسی تا کنون.

طبق اقدامی ابتکاری ترتیب عکس ها بر اساس مدت زمانی مرتب شده که از وقوع حادثه گذشته است، از چند لحظه، روز و هفته تا چند دهه پس از وقوع حادثه.

عکس های مربوط به هفت ماه پس از بمباران شهر درسدن (پایتخت ایالت زاکسن در کشور آلمان) در کنار عکس هایی به نمایش در آمده که هفت ماه پس از پایان جنگ اول خلیج فارس گرفته شده است. تصاویری که بیست و پنج سال پس از سقوط شهر سایگون (بزرگ‌ترین شهر ویتنام )‌ ضبط شده در کنار تصاویری جای گرفته که بیست و پنج سال پس از بمباران اتمی ناکازاکی از این شهر گرفته شده است.

آنچه حاصل شد، فرصتی نو و بی سابقه بود برای ایجاد نوعی ارتباط که برای نمایش میراث جنگ توسط عکاس و هن ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.