logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
نمایشگاه «فجر و هنر ملی» در نیاوران افتتاح شد

به گزارش بخش خبری گالری هپتا و به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران نمایشگاه «فجر و هنر ملی» هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر که به آثار خوشنویسی و نگارگری اختصاص دارد روز دوشنبه ١٩ بهمن‌ماه با حضور مجتبی آقایی دبیر کل هشتمین جشنواره تجسمی فجر، ایرج نعیمایی هنرمند خوشنویس، سلیمان سعید آبادی هنرمند نگارگر، امیر طهماسبی نگارگر و جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران افتتاح شد و تا ٢٥ بهمن میزبان علاقمندان بود.

در این نمایشگاه ٦٥ اثر از نسل‌های مختلف هنرهای خوشنویسی و نگارگری با هدف حمایت از هنرهای ملی کشور در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

مجتبی آقایی دبیر کل هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: در جشنواره هنرهای تجسمی فجر امسال، در فراخوانی که اعلام شده بود رویکرد به سمت هنرهای معاصر بود. از آنجایی که آثار خوشنویسی و نگارگری ویژگی هنر کلاسیک و سنتی داشتند و در چارچوب فراخوان نمی‌گنجید، اما آثار ...

نقاشان معاصر ایران به نیاوران می‌آیند

به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران این نمایشگاه با هدف گسترش فرهنگ و هنر ایران و معرفی هنر مدرن و معاصر ایرانی در زمینه‌های نقاشی، مجسمه، قالی بافی و عکس 29 اثر از آثار هنرمندانی همچون شهریار احمدی، امیر ناصر اخلاقی فرد، پویا آریان پور، کریم اسکندری، رسول اکبر لو، لادن بروجردی، محمد بزرگی، محمد بهابادی، علی رضا چلیپا و ... را در معرض دید عموم قرار می‌دهد.

بر اساس ایده برگزارکنندگان این نمایشگاه، «به یاد فردا » فرصتی جهت معرفی حمایت کنندگان هنر و مجموعه داران شناخته شده ایرانی در سطح بین اللملی و بهانه ای برای بازتاب آموزشی فرهنگ معاصر و هنر در حال رشد کشور خواهد بود.

شایان ذکر است نمایشگاه نقاشی با عنوان «به یاد فردا » تا چهارم اسفند از ساعت 10 الی 20 و در روزهای تعطیل 14 الی 20 میزبان علاقمندان به هنرهای تجسمی است.

باران خون در موسسه صبا

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، هنرهای تجسمی این روزها رسانه‌ای شده است که شرایط فرهنگی و حال یک کشور و منطقه جغرافیایی را با دیدی هنرمندانه تحلیل و پیش روی مخاطبان هنر قرار می‌دهد. اگرچه پس از خلق یک اثر توسط هنرمند، مرگ مولف رقم می‌خورد و این مخاطب است که از اثر تاویل خود را دارد.

یکی از آثار چیدمانی هشتمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر "باران سرخ" اثر مهدی اشرفی ورزیده است. اثری که باریدن قطره‌هایی سرخ در دریایی از خون را به شکلی هنرمندان ارائه کرده است.

این اثر برای هر مخاطب روایتی به همراه دارد؛ در کشور ما که فرهنگ شیعی در آن جریان دارد و هشت سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشته، این اثر می‌تواند تداعی از واقعه عاشورا و یا جنگ تحمیلی باشد. این اثر حتی برای مخاطبان خارجی نیز با توجه به سالهاست جنگ در این جغرافیا، روایتی خونین از منطقه جنگ‌خیز خاورمیانه دارد.

هشتمین جشنواره بین المللی هنرهای ت ...

پنجمین نمایشگاه فروش آثار هنرمندان معاصر ایران

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، سعلبی‌فر مدیر گالری لاله در این باره به خبرنگار هنرآنلاین گفت: تاکنون 4 سال است که این نمایشگاه در گالری لاله در حال برگزاری است و این پنجمین دوره‌ای است که اقدام به برگزاری این نمایشگاه می‌کنیم. هدف ما از برگزاری این نمایشگاه رونق اقتصادی هنر است تا بستری فراهم شود که بتوانیم آثار گران قیمت را ارزان وارد خانه‌ها کنیم و تبادل آثار هنری رواج یابد.

وی ادامه داد: قصد داریم از نسل‌های مختلف در این نمایشگاه حضور داشته باشند و آثارشان زیر قیمت واقعی به فروش برسد و مخاطبان هم روی آثار فاخر هنری سرمایه گذاری کنند.

مدیر گالری لاله بیان کرد: برگزاری این سالانه، تاکنون اثر بخشی خوبی داشته و هنرمندان و مردم که به سمت مجموعه‌داری سوق داده می شوند نیز به برگزاری آن علاقمند هستند. از آنجایی که آثار کوچک هستند، سقف قیمت‌ درنظر گرفته شده است و هنرمندان با توجه به همان قیمت با هدف فرهنگی این کار را انجام می‌دهند.

باغ‌موزه قصر میزبان ۵۰۰ اثر تجسمی شد

به گزارش خبرگزاری مهر، پنجمین نمایشگاه آثار هنری و صنایع دستی گروه «فرا» با نمایش ۵۰۰ اثر منتخب ۷۰ هنرمند حوزه‌های نقاشی‌، مجسمه‌سازی، نقش‌برجسته، خاتم و مشبک، برپا شد. هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه ارائه آثار هنری منطبق بر هویت فرهنگی ایرانی–اسلامی، تسهیل در شرایط فعالیت برای هنرمندان این حوزه و نیز دسترسی آسان هنر دوستان به آثار هنری است.

نمایش آثار هنری و صنایع دستی گروه «فرا» تا ۲۴ اسفندماه ادامه دارد و قرار است در برنامه اختتامیه از سه اثر منتخب مردمی تقدیر شود.

علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت۱۰ تا ۲۰  به موزه مارکوف باغ موزه قصر واقع در خیابان شریعتی، انتهای خیابان مطهری‌، میدان پلیس مراجعه کنند.

تمجید شهردار میلان از موزه هنرهای معاصر تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، جولیانو پیزاپیا شهردار شهر میلان و هیات همراه عصر روز یکشنبه ۲۵ بهمن ماه ضمن دیدار و گفتگو با مجید ملانوروزی مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی و رییس موزه هنرهای معاصر تهران از نمایشگاه «در جستجوی گمشده» مجموعه آثار فریده لاشایی و همچنین آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کردند.

جولیانو پیزاپیا شهردار میلان در بازدید از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران و همچنین در بازدید از آثار فریده لاشایی در گالری های موزه گفت: از دیدن مجموعه آثار و دوره های مختلف کاری یک هنرمند ایرانی و همچنین بازدید از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بسیار متحیر و تا حد زیادی تحت تاثیر قرار گرفتم، این آثار در برگیرنده زیبایی، هنر و خلاقیت است.

شهردار شهر میلان ایتالیا در ادامه بیان کرد: دیدن این آثار این امکان را فراهم می کند که به آینده نگاهی خاص و درک متفاوتی داشته باشید. از همه مهم تر نگریستن به آینده ضمن فراموش نکردن گذشته باید مورد توجه قرار گیرد و در بین کشورهای ...

بهار پایتخت با هنر زیبا می‌شود

به گزارش سرویس هنری خبرگزاری مهر سید مجتبی موسوی دبیر رویداد هنری «بهارستان»  درباره برگزاری این رویداد با اجرای آثاری میرا در فضای شهر تهران و مقایسه آن با دیگر کشورها، توضیح داد: از همان ابتدا سیاست ما این بود که با برگزاری این رویداد فرصتی را در اختیار آثار خلاقه هنرمندان با شیوه های بیانی متفاوت قرار دهیم. اینگونه آثار با شیوه های متفاوت در بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه هنر معاصر اجرا می شود اما در کشور ما تاکنون فرصتی برای اجرای چنین آثاری یا نبوده و یا به ندرت اتفاق افتاده است و رویداد «بهارستان» این فرصت را برای آثار خلاقه هنرمندان به اشکال مختلف فراهم می کند اما در طول سال، جریان اصلی و حرفه ای مجسمه سازی همچنان به قوت خود باقی است.

وی افزود: در دنیای امروز اینگونه آثار و شیوه های بیانی مختلف آن تنها مختص مجسمه سازان نیست و بسیاری از هنرمندان رشته های دیگر با این شیوه آثارشان را در فضای شهری اجرا می کنند‌ که اجرای اینگونه آثار یا در قالب جشنواره و یا به صورت پراکنده صورت می ...

 از خریداران آثار هنری حمایت می‌کنیم

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، نشست خبری انجمن مجموعه‌داران صبح امروز 25 بهمن ماه با حضور منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه‌داران، مظفر رویایی استاد اقتصاد هنر و عضو کمیته نقاشی انجمن و همچنین محمدرضا منزه رئیس کمیته نقاشی انجمن مجموعه‌داران در هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست منوچهر لطفی رئیس انجمن مجموعه‌داران گفت: 29 بهمن‌ماه در گالری ژینوس نمایشگاهی از آثار لیون کهن خواهیم داشت که علاوه بر تقدیر از این هنرمند خودآموخته، آثارش به فروش می‌رسد.

رئیس انجمن مجموعه‌داران ادامه داد: انجمن ما یک مجموعه مردم نهاد است که در رشته‌های مختلف مجموعه‌داری چون تمبر، سکه، اسکناس، اسناد تاریخی و ده‌ها آثار هنری- فرهنگی فعالیت دارد و یکی از فعالیت‌های مهم‌اش درباره آثار هنری و هنرهای تجسمی است. از کمیته‌های فعال ما در این مجموعه کمیته نقاشی است که گروهی از کارشناسان و مجموعه‌داران این کمیته را تش ...

شش هنرمند، پنجاه‌سال هنر ایران

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، گالری «گرِی» واقع در نیویورک میزبان نمایشگاهی از شش هنرمند ایرانی شده و به همین بهانه «وال استریت جورنال» ضمن نگاهی گذرا به آثار این هنرمندان، آنها را آیینه تمام نمای تاریخچه هنرهای تجسمی مدرن ایران دانسته است.

به‌نوشته‌ی پایگاه "وال استریت جورنال" آنچه در تماشای این آثار پیش از همه خود را به تماشاگر می‌نمایاند، گونه‌گونی آنها و تنوع در ساختار و استفاده بی‌حد و مرز هنرمندان ایرانی از ابزارهای مختلف هنری است؛ دامنه‌ای وسیع از آثار حجم و نقاشی تا ویدئوآرت و هنرمفهومی.

این نمایشگاه که مدتی است با عنوان «بومی/جهانی 1960-2015: شش هنرمند ایرانی» گردش خود را به سراسر دنیا آغاز کرده از روز یکم بهمن‌ماه سال جاری مهمان گالری "گرِی" شده؛ این گالری بزرگترین نمایشگاه موجود در دانشگاه بزرگ نیویورک سیتی است و در قلب دانشکده هنر آن قرار گرفته که همین موضوع باعث ...

فراخوان مسابقه هنرمند حیات وحش ۲۰۱۶

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، بنیاد حیات وحش David Shepherd همه ساله مسابقه‌ای بین‌المللی تحت عنوان هنرمند حیات وحش سال برگزار می‌نماید. شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان حرفه‌ای و آماتور بالای 17 سال از سراسر جهان آزاد است. این مسابقه در هفت گروه برگزار می شود. ضمنا شرکت‌کنندگان برای ارسال هر اثر باید 25 پوند به عنوان هزینه شرکت در مسابقه بپردازند.

هر نوع اثری به جز عکس، فیلم و تصاویر دیجیتال امکان حضور در مسابقه را خواهند داشت، شرکت‌کنندگان می‌بایست تصاویر آثار خود را در قالب فایل jpegs از طریق سایت جشنواره ارسال نمایند.

گفتنی است نفر اول برگزیده همه رشته‌ها مبلغ 10000 پوند، نفر دوم 1000 پوند و برگزیده تفکیکی در هر رشته 500 پوند به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار حداکثر تا تاریخ 15 فوریه 2016 (26 بهمن سال جاری) به سایت این رویداد هنری به نشانی سایت بنیاد مراجعه نمایند.

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.