logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
نمایشگاه انفرادی نقاشی «من و عروسک‌ها»

گالری هپتا جمعه ۴ اسفندماه ۱۳۹۶نمایشگاه انفرادی نقاشی «من و عروسک‌ها» را با آثاری از سوسن اتحاد برگزار می‌کند.

گشایش: جمعه ۴ اسفندماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

در استیتمنت نمایشگاه چنین آمده :
همیشه بود، در کودکی‌هایم، حتی قبل از آنکه من باشم. آرام، صبور و ساکت در کنارم  می‌نشست و حضورش چیزی از جنس آرامش و بودن را در من زنده می‌کرد. حال در این مقطع زمان، در این مقطع زن بودن و مادر بودن؛حضورش چیزی از جنس خرد و بازگشت به خودم بود. به خودی که رنجور و ناآرام بود، اما او چون آینه‌ای در برابرم مرا به خود ارزشمند و خردمندم بازگرداند.
من و عروسک‌ها، تجلی از سکون تا سیالیت است؛ تجلی خردی که خفته ،اما بیدار خواهد شد. بیدار شد.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۹ اسفند ماه، از ساعت ۱۱ تا ۲۰ پذیرای بازدید‌کنندگان خواهد بود.ساعت بازدید از گالری در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ خواهد بود.

 

«گدار با هم بودن» رزیدنسی هنر و ذهن «وایو» با همکاری گالری هپتا

رزیدنسی هنر و ذهن «وایو» با همکاری گالری هپتا برگزار می‌کند:
«گدار با هم بودن» | مریم بیضائی
پنجشنبه ۲۶ بهمن، ساعت ۱۷ تا ۱۹
نشست تئوری و کارگاه عملی «گدار با هم بودن» روز پنجشنبه ۲۶ بهمن‌ماه ساعت پنج تا هفت عصر در گالری هپتا برگزار خواهد شد.در این نشست به بحث ذهن-بدن پرداخته خواهد شد. حرکات جسمی و آگاهی ذهنی، تجربه حرکت‌آگاهی در کنار هم، همچنین تجربه بدن خود و دیگری بخش عملی را شامل خواهد شد. علاقه‌مندان به حضور در این برنامه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02188309940 تماس حاصل نمایند.

 

کارگاه «کلاژ دیجیتال؛ از ایده تا اجرا»

دوشنبه ۲۳ بهمن، کارگاه «کلاژ دیجیتال؛ از ایده تا اجرا» در گالری هپتا برگزار خواهد شد. این کارگاه که با حضور «پژمان دیانی» اجرا می‌شود، در حاشیه نمایشگاه «ریسایکل‌بین» برگزار می‌گردد.« recycle bin» نمایشگاه گروهی هنر دیجیتال است و در سه بخش عکاسی، اینستالیشن و پرفورمنس و به کوشش «پژمان دیانی» مورخ جمعه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در گالری هپتا آغاز به کار کرده است.
هنرمندان بخش عکاسی با سوژه قرار دادن سطل زباله شهری، به بیان تصاویر ذهنی آزاردهنده فردی و اجتماعی پرداخته اند. مخاطب در مواجهه با آثار می‌تواند در فرآیند مشابه‌سازی بازدید در اینستاگرام، به لایک کردن و کامنت گذاشتن برای آثار درون گالری بپردازد و هنرمند را در کنشی جمعی برای تکمیل اثر کمک کند. هنرمندان این بخش امیرانعامی، امیر ایمانی، علی حسینی، پژمان دیانی، راحیل مرادی و هستی مقصودی اند.
در بخش چیدمان، عرفان عشوریون با ارائه اثر چیدمانی از گرافیک، حجم و صوت، کلاژی صوتی را می‌سازد که در تعامل با مخاطبان از مخاطب اثر می خواهد بدترین یا ...

نمایشگاه گروهی هنر دیجیتال

گالری هپتا جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۶نمایشگاه گروهی هنر دیجیتال به کوشش پژمان دیانی را برگزار می‌کند.

گشایش: جمعه ۲۰ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

انسان در زیست فردی و اجتماعی خویش، ناملایمات متعدد و فراوانی را تجربه می‌کند که در قالب تصاویری ذهنی بخشی از وجود او می‌شوند. تصاویری تاریک و دردناک که نه تنها از بین نمی‌روند، بلکه در شرایط گوناگون با تداعی معانی و به اقتضای امکان بروزشان، در هجوم ترکیبی نو بازنمایی می‌شوند.
مجموعه حاضر کنشی جمعی از هنرمندان دیجیتال فعال در شبکه اجتماعی اینستاگرام است که با بهره‌گیری از تکنیک کلاژ در جهت پی‌ریزی بستری تعاملی برآمده‌اند؛ راهکار آنها برای تغییر وضعیت موجود، ایجاد گفتگو و تغییر تصاویر ذهنی نامطلوب توسط برون‌ریزی و بازتعریف هر آن چیزی است که ناخوشایند انسان معاصر است.

این نمایشگاه تا روز چهارشنبه ۲۵ بهمن‌ ...

نمایشگاه میکس‌مدیا و چیدمان «خفتگی»

گالری هپتا جمعه ۲۰ بهمن‌ماه ۱۳۹۶نمایشگاه میکس‌مدیا و چیدمان «خفتگی» را با آثاری از صبا مهاجرپور و فرناز مزین برگزار می‌کند.

گشایش: جمعه ۲۰ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

در استیتمنت نمایشگاه چنین آمده :
در مجموعه «خفتگى» در جست‌وجوی احساسی بوده‌ایم که در یک نابرابری ناعادلانه متوقف شده است؛ بیان نمادین آنچه از آن ترسیده‌ایم، گریخته‌ایم یا گاه غمگینانه دوباره به آن پناه برده‌ایم؛ در پیِ دوباره دیدنِ بایدها و نبایدها، سکوت‌ها و سخن‌ها، در پی شناختن پیله‌ای که برای خواب زمستانی تنیده‌ شده است.
تن واسطه ادراکی ما است در جهان و هر حرکت، به مانند بیان آنچه بیان‌ناپذیر و فهمیدنی است. خیال اما جهان دیگری می‌طلبد، جهانی که می‌توان در آن دور از تمامی هیاهوها بیدار بود و زندگی کرد.

این نمایشگاه تا روز چهارشنب ...

گزارش مازیار میرهادی از نمایشگاه «اصرار» در خبرگزاری financialtribune

گزارش مازیار میرهادی از نمایشگاه «اصرار» امیر نصیری را در سایت financialtribune بخوانید.
 

گزارش و مصاحبه‌ای از امیر نصیری هنرمند نمایشگاه « اصرار»

به گزارش هنرآنلاین، امیر نصیری که پیشتر در رقابت‌‌های جهانی فولدینگ در کانادا توانسته است جایزه اثر ویژه را از آنِ خود کند، مجموعه "اصرار" را با "تاکاری" (فولدینگ) به وجود آورده است.

او درباره این تکنیک می‌گوید: در ده سالی که پیوسته با فلز سر و کار داشته‌ام، گرچه بسیاری از تکنیک‌ها، ابزارها و فناوری‌ها را آزموده‌ام، اما آن‌چه بیش از همه چیز مرا به آنچه از فلز خواسته‌ام نزدیک کرده، "تاکاری" بوده است. تا زدن پیوسته و مدام فلز بر روی هم، بدون هیچ ابزاری و تنها با دست بین من و فلز رابطه‌ای دیالکتیکی برقرار کرده، که دیگر تنها من نیستم که به میل یا به قهر سخن می‌گوید، فلز نیز مجال گفتگو و بیان می‌یابد. این‌گونه است که گاهی من و گاهی فلز، مجال بیان می‌یابیم.
ادامه‌ی گزارش را در لینک هنرآنلاین بخوانید.

رویداد جانبی نمایش انفرادی حجم و چیدمان «اصرار» با حضور حمید شانس

روز پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰ گالری هپتا میزبان «حمید شانس» در رویداد جانبی نمایشگاه حجم و چیدمان «اصرار» با عنوان «باستان‌شناسی ماده» خواهد بود.در این رویداد «امیر نصیری» هنرمند نمایشگاه نیز حضور خواهد داشت.نمایشگاه «اصرار» تا ۱۸ بهمن دایر است.

 

نمایش انفرادی حجم و چیدمان «اصرار»

گالری هپتا جمعه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۶نمایشگاه انفرادی حجم و چیدمان «اصرار» را برگزار می‌کند.

گشایش: جمعه ۶ بهمن‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

«امیر نصیری» هنرمند مجموعه‌ای را از حجم و چیدمان با نام «اصرار»، در گالری هپتا به نمایش می‌گذارد. امیر نصیری که پیشتر در رقابت‌‌های جهانی فولدینگ در کانادا توانسته است جایزه اثر ویژه را از آنِ خود کند، مجموعه «اصرار» را با «تاکاری» (فولدینگ) به وجود آورده است. او درباره این تکنیک می‌گوید:
«در ده سالی که پیوسته با فلز سر و کار داشته ام، گرچه بسیاری از تکنیک‌ها، ابزارها و فناوری‌ها را آزموده‌ ام، اما آن‌چه بیش از همه چیز مرا به آنچه از فلز خواسته ام نزدیک کرده، «تاکاری» بوده است. تا زدن پیوسته و مدام فلز بر روی هم، بدون هیچ ابزاری و تنها با دست بین من و ف ...

نمایشگاه نقاشی هنرمند نروژی اریک یارل ترندسن

گالری هپتا جمعه۲۹ دی‌ماه ۱۳۹۶نمایشگاه نقاشی Affirmative Art را با حضور هنرمند نروژی اریک یارل تروندسون برگزار می‌کند.

گشایش: جمعه۲۹ دی‌ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ نشانی: تهران، خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع غربی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکو‌شهر، شماره 3، طبقه همکف، گالری هپتا

نمایشگاه آثار نقاشی و نمونه آثار کارگاه‌های بین‌المللی Affrimative Art روز جمعه در گالری هپتا گشایش می‌یابد.
 این کارگاه با حضور اریک تروندسن هنرمند نروژی برگزار می‌شود. تروندسن، که پیشتر در بخش‌هایی از آفریقا و آمریکای شمالی این کارگاه را برگزار کرده است، در تعریف Affirmative Art می‌گوید:
«طبق تعریف، هنر معمولاً بیان دیداری شخص از ایده‌های مهم، تفکرات و احساسات شخص به گونه‌ای خلاقانه است که در قالب نقاشی، طراحی، حجم، مد، پرفورمنس و... انجام می‌گیرد. Affirmative Art با بهره‌گیری از هنر، از شرکت‌کنندگان می‌خواهد، به رویاهای‌شان «آری» بگویند، به جای‌آنکه ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.