logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
مرداد ماه هپتا

مرداد با روزهای لَخت و سنگین، با سایه‌های دراز و کش آمده و با گرمای چسبنده و کلافه کننده بسر رسید.
اما در هپتا گرمای مرداد، جنسی دیگر داشت!! مرداد برای هپتا زمان به تماشا نشستن ماه نوردی زنی بود از جنس عشق و مهربانی، بانوی بازگشته از نبردی سخت!!
مرداد امسال ژیلاتقی‌زاده کشف شهودش از این پیاده رفتن تا ماه را سخاوتمندانه با ما به اشتراک گذاشت و گالری کوچک و خودمانی هپتا با شوقی خارج از وصف میهماندار مشتاقانی بود که عاشقانه این سفر را به تماشا نشستند.
ژیلا تقی‌زاده تازه از جنگ بازگشته! از جنگ با دشمنی دیرآشنا برای همهٔ ما!!
جایی نوشتم: «برایم گفت: بانوی پاییزی را وقتی کشیدم که دکتر‌ها جوابم کردند، به خیال اینکه آخرین نقاشی زندگیم خواهد شد؛ بعد دستم را گرفت، جلوی تابلویی دیگر برد و ادامه داد: نورپری مال وقتیه که آخرین‌ام آر آی هیچی نشون نداد...»
به زبان ساده است؛ اما...
اصلن برای همینهاست که می‌گویم مرداد هپتا گرم بود و دلچسب.
هپتا در مرداد پذیرای شما عزیزان بود که مهربانانه ...

گزارش افتتاحیه نمایشگاه ژیلا تقی زاده در هپتاگالری

جمعه بیست و سهٔ مرداد نود و چهار «هپتا» هیجان انگیز‌ترین روز خود از بدو تاسیس را تجربه کرد!

ژیلا تقی‌زاده نویسنده، نقاش و طراح صحنه ما را به ضیافت رنگ و افسانه فراخواند.
 خانم تقی‌زاده که به همراه همسرشان مهردادضیایی (بازیگر، نویسنده، مصحح نسخ خطی و پژوهشگر در حوزهٔ افسانه و اساطیر) سال‌هاست به کار نگارش، اجرا و پژوهش در حوزهٔ اساطیر همت گمارده‌اند، با بزرگواری و پس از مدت‌ها دیدهٔ علاقمندان کار‌هایشان را به مجموعه‌ای جذاب روشن کرد. این مجموعه تحت عنوان «پای پیاده رفتم تا ماه» شامل بیش از پانزده نقاشی دیدنی و جذاب است که هریک دنیایی افسانه و قصه در دل خود جا داده و افروز ضیایی در متنی که برای بروشور نمایشگاه تدارک دیده به زیبایی به هریک از آن‌ها اشاره کرده و با ظرافت ما را برای گام نهادن به دنیای مملو از رنگ و تخیل نقاش رهنمون شده است. افروز در اشاره‌ای گذرا کلیدواژه‌هایی برای علاقمندان تدارک دیده و مسیرهایی را جهت پیش آشنایی با ...

نمایشگاه آثار ژیلا تقی زاده در هپتا گالری

 پای پیاده رفتم تا ماه     

رازی توی هوا بود. با هر نسیمی بوی داستان می آمد  داستانهایی که تا به حال کسی نشنیده؛ شترهای همیشه تشنه؛ سرگردان بیابان. پرنده ای که از دورترین مسافر خبر می آورد در آسمانی پر از پریزادگان، در جهانی که روی دوش فیل ها سوار است شاید اگر وقتی به آدمهای بزرگی تبدیل شدیم سوی چشمهایمان کم نمیشد و گوش هایمان پر از صدای شهر ،هنوز همه چیز را می شنیدیم. همه چیز را می دیدیم. دیگر صدای بال سیمرغ را نشنیدیم دیگر زیر پتو با موجودات کوچک سرزمین های دور گفتگو نکردیم .رنگهایمان خاکستری و سیاه شد و هرچه برگ سبز بود دیگر فقط آوند بود و سبزینه. گذاشتیم جادو از نقاشیهایمان برود دفترهایمان پراز حساب  وکتاب شد به جای نقشه ی سرزمین های افسانه ای.  در کیف هایمان موجودات خیالی را به مدرسه نمیبردیم و قوطی کبریت های خالی دیگر جای زندگی هیچ کس نبود، نشانه ی این بود که باید قوطی را دور انداخت و کبریت جدید خرید.

چه میشد اگر یک روز پای پیاده ...

گزارش نمایشگاه و کارگاه خوشنویسی و نقاشیخط دریای بیکران

 گالری هپتا از جمعه پنج مرداد به مدت نه روز میزبان چهارده هنرمند عرصه ی نقاشیخطی بود که تحت عنوان نمایشگاه «دریای بیکران»، زیر یک سقف و البته  به همت محمدرضاجوادی نسب گرد هم آمدند و با نمایش آثار مشعشع  ادب و ارادت خویش را به جامه دلفریب خط و نقاشی توامان به پیشگاه مولا و مقتدای شیعیان امیرالمومنین علی(ع)، پیشوای آزاد زنان و مردان جهان و برای علاقمندان عرضه کردند.

ایده ی اولیه ی تشکیل این نمایشگاه اواسط خرداد توسط محمدرضاجوادی نسب به هپتا گالری ارائه شد و در فاصله ی زمانیِ کوتاهی مورد تصویب هیات مدیره قرار گرفت. بررسی های اولیه بسرعت انجام و ماموریت برگزاری نمایشگاه به آقای جوادی نسب ابلاغ گردید.

محمدرضاجوادی نسب، خوشنویس، استاد نقاشیخط و مبدع دف بوم با حمایت هپتا اقدام به فراخوان نموده و پس از بررسی های اولیه قریب بیست اثر از چهارده هنرمند برجسته و جوان را برای نمایشگاه برگزید و دعوت ها انجام شد.

ورکشاپ خوشنویسی و نقاشیخط دریای بیکران


 

همزمان با برگزاری نمایشگاه دریای بیکران

نقاشیخط: عباس سیف آبادی، محمدرضا جوادی نسب
خوشنویسی: حمید طلوعی فرد، محمد بخشی زاده

جمعه 94/4/12  ساعت 16 الی 19
هپتاگالری
تلفن:  22588040

گفتگو با محمدرضا جوادی نسب درباره نمایشگاه «دریای بیکران»

نمایشگاهی از آثار نقاشی‌خط چند هنرمند با محوریت شخصیت امام علی (ع) به‌مناسبت ماه مبارک رمضان گشایش می‌یابد.

محمدرضا جوادی‌نسب - نمایشگاه‌گردان «دریای بیکران» - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش هنرهای تجسمی ایسنا، اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، آثار نقاشی‌خط 14 هنرمند با محوریت شخصیت امام علی (ع) در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می‌شود. تمام این آثار به نام مبارک امام علی (ع) مزین شده‌اند.

او ادامه داد: این نمایشگاه شامل آثار هنرمندان نسل نو نقاشی‌خط است. سه نفر از این هنرمندان از شهرستان‌ها برای حضور در نمایشگاه دعوت شده‌اند. این هنرمندان با تکنیک‌ها و سبک‌های مخصوص به خود، آثاری را برای این نمایشگاه تدارک دیده‌اند که در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. حدود 20 اثر با ابعاد متوسط در این نمایشگاه روی دیوار گالری می‌رود.

جوادی‌نسب همچ ...

نمایشگاه نقاشیخط

بدون تردید میتوان خط را بزرگ مدخل ورود بشر به عرصه ی تمدن و فرهنگ دانست. برهمین پایه میشود کتابت را هم  جزء نخستین ابزار دقیق در حوزه فرهنگ بحساب آورد. خط اختراع شد و نگارش آغاز؛ و به باور من کشف آتشی دوباره گرچه از جنس و شکلی متفاوت با اولی بقصد روشن کردن دنیای تاریک، اما مملو از پرسش بشر، خط، شب تاریک روح پرسشگر بشر را روشنی می بخشید و نوشتار راه می نمود مقابل پای بشر کاونده، اما این تمام قصه نبود! داستانی به قدمت تمدن و دانش وجه دیگری هم داشت.

خط خوش و خوشنویسی، هنری تمام قد ایستاده به دعوت آدمی برای خواندن، عمده سهامدار شرکت ثبت و حفظ دانش و تجربه ی بشری و برای قرنها تنها و تنها مسیر انتقال دانش،فن و تجربه و به تعبیری دیگر، شاید نقطه ی یگانه شدن عقل کاوشگر و چشم زیبا پسند و سویه یِ شگفت این کهن مقال.

از دوران دیرین که بگذریم مجادله میان فرم گرایان و محتوا خواهان دریکی دو قرن اخیر به بحثی دامنه دار و چالشی تمام نشدنی مبدل شده؛ مجادله ای که به باور معتقدا ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.