logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
فراخوان فستیوال بین‌المللی طنز و کارتون ایتالیا

به گزارش گروه خبری هپتا به نقل از وب سات «استدیو آندرومدا»، تمامی هنرمندان از سراسر کشورها که سن بالاتر از 16 سال داشته باشند می‌توانند در این جشنواره شرکت نمایند. هر شرکت‌کننده می‌تواند با حداکثر 3 اثر در فستیوال حضور یابد، آثار نباید قبلا در مسابقه‌ای شرکت و یا جایزه برده باشد.

آثار رشته تصویرسازی می‌بایست در اندازه A4 و یا A3، رشته کارتون حداکثر 2 صفحه در اندازه A4 و یا A3 و انیمیشن نیز در مدت زمان حداکثر یک دقیقه ارائه شود. ضمنا آثار مذکور می‌بایست با وضوح حداقل 300 DPI و فرمت jpg ویا Tiff و در اندازه 5 MB ارسال گردد.

گفتنی است هیئت داوران پس از بررسی آثار به نفر اول 1000 یورو، نفر دوم 700 یورو و به نفر سوم 500 یورو به عنوان جایزه می‌پردازد. همچنین در بخش کارتون یک جایزه مخصوص 300 یورویی اهدا می‌شود و 10 نفر برگزیده نیز انتخاب می‌گردند. ضمنا مراسم معرفی برگزیدگان در اکتبر 2016 برگزار خواهد شد و آثار منتخب در کاتالوگی ...

فراخوان نهمین جشنواره کارتون و کاریکاتور ویاندن

به گزارش گروه خبری گالری هپتا به نقل از سایت کاریکاتور اروپا، موزه کارتون و کاریکاتور ویاندن با همکاری موسسه هنری Les Amis du Château این رویداد هنری را با موضوع خانه من، قصر من است (خانه، پناهندگی، مهاجرت و ...) برگزار می‌نماید.

هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر با 3 اثر در جشنواره حضور یابد. آثار ارسالی می‌بایست در فرمت JPEG و حداکثر 1.5 مگابایت و اندازه A4 و یا A3 ارائه شود. ضمنا تکنیک ارائه آثار آزاد و بدون متن است. آثار نباید قبلا جایزه دریافت نموده و یا در جایی منتشر شده باشد.

گفتنی است هیئت داوران حدود 60 تا 100 اثر را انتخاب خواهند نمود و به نفر اول 1500 یورو، نفر دوم 1000 یورو و به نفرسوم 500 یورو به عنوان جایزه اهدا خواهد شد. ضمنا 3 جایزه برگزیده نیز به منتخبین اعطا می‌گردد.

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار حداکثر تا تاریخ دوشنبه 23 فروردین 1395 آثار خود را به همراه نام و نام خانوادگی هنرمند، آدرس پستی، آدرس ایمیل، شماره تماس و عنوان به نشانی cartoon@caricature.eu ایمیل نمایند.

 

فراخوان رقابت بین‌المللی عکاسی از باغ

یه گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، این رقابت که یکی از بزرگترین مسابقات جهانی مربوط به عکاسی از طبیعت، باغ و گل است از طرف موسسه‌ای در انگلستان برگزار می‌گردد. شرکت در این مسابقه برای تمامی عکاسان آماتور و حرفه‌ای از تمامی کشورهای جهان آزاد است.

این مسابقه در موضوعات «زیبایی گیاهان، باغ‌های زیبا، حیات‌وحش در باغ، فضای تنفس، زمین بخشنده، درختان (چوب و جنگل)، چشم‌انداز گیاهان وحشی و ...» علاقمندان را به رقابت فرا می‌خواند.

هر شرکت‌کننده می‌تواند تا 4 تصویر در هر موضوع به صورت تک عکس و تا 6 تصویر به صورت مجموعه در هر موضوع ارسال نماید، ضمنا هزینه شرکت در مسابقه 25 پوند است.

هیئت داوران پس از بررسی آثار در بخش تک عکس به نفر برگزیده 7500 پوند و در بخش مجموعه عکس 2000 پوند جایزه نقدی و مدال طلای انجمن سلطنتی عکس اعطا می‌نماید، همچنین تصویر اثر نفرات اول هر گروه و اثر رتبه نخست در بخش جوان ...

مهلت ارسال آثار جشنواره فیلم و عکس «چهلچراغ»

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مهلت ارسال آثار به این جشنواره که با امام حسین (ع) و حماسه اربعین در اردیبهشت ماه ١٣٩٥ برگزار خواهد شد ، تا 25 اسفند اعلام شده است.

نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ» با هدف بزرگداشت حرکت عظیم راه پیمایی مردمی اربعین در کربلای معلی، معرفی و بازتاب عشق به اباعبدالله الحسین(ع) در عرصه های ملی و بین المللی ، جریان سازی برای تولید و حمایت از آثار در حوزه محتوایی سیره‌ی زندگی معصومین (علیهم السلام) در عرصه های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای برگزار می شود.

این جشنواره شامل بخش های  فیلم داستانی،فیلم مستند،فیلم پویانمایی،فیلمنامه،عکس و پوستر است که محدودیتی برای ارسال آثار به لحاظ تعداد ندارد و متقاضیان می توانند براساس ضوابط و مقررات موجود و با محوریت موضوع جشنواره آثار خود را طبق اعلام دبیرخانه و اطلاع رسانی در سایت جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهلچراغ» تا  ٢٥ اسفند ارسال کنند.

فراخوان چهاردهمین دوسالانه پوستر مکزیک

به گزارش گروه خبری گالری هپتا در این رقابت کلیه هنرمندان رشته‌های گرافیک، طراحی، هنرهای تجسمی، عکاسان و... بدون محدودیت سنی می‌توانند حضور یابند.

این دوسالانه در چهار گروه موضوع آزاد، حقوق بشر مهاجرین، طراحی پوستر مجله و حفظ تنوع زیست محیطی برگزار می‌شود.

در بخش موضوع آزاد، پوستر ارسالی می‌بایست در محدوده زمانی ماه می 2014 تا ماه می 2016 چاپ شده باشد. در بخش طراحی پوستر مجله، آثار هنرمندان با موضوع بزرگداشت دهمین سالگرد مجله "GQ Mexico" ارائه می‌گردد.

گفتنی است هیئت داوران پس از بررسی آثار در هر گروه (به جز گروه چهارم) به نفر اول مبلغ صد هزار پزو (پول رایج مکزیک) و نفرات دوم و سوم مدال نقره و برنز این رقابت را اهدا می‌نماید. (در گروه چهارم نفر اول مدال طلای رقابت را دریافت خواهد کرد).

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ارسال آثار حداکثر تا تاریخ 30 آوریل 2016 (11 اردیبهشت ماه 1395) به سایت مسابقه مراجعه نمایند.

 

مسابقه‌ای عکاسی ویژه راهیان نور برگزار می‌شود

به گزارش گروه خبری گالری هپتا، اصغر رضوانی مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل باغ موزه دفاع مقدس با اعلام خبر فوق افزود: با توجه به اهمیت زیارت یادمان‌های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در میان نسل جوان و ترغیب آنان به حضور در یادمان‌های عملیات‌ها و همراهی با کاروان‌های راهیان نور و ایجاد انگیزه برای حضور و دقت‌نظر بیشتر در همراهی با کاروان‌ها در یادمان‌ها، این مسابقه برگزار می‌شود.

وی گفت: محورهای این مسابقه شامل معنویت و حضور معنوی در راهیان نور، حضور نسل جوان در راهیان نور، یادمان‌های شهدا، فعالیت‌ها و تلاش‌های موزه دفاع مقدس و شهرداری تهران در راهیان نور،مراسم بدرقه و استقبال از زائرین کاروان‌های راهیان نور شهرداری تهران است.

رضوانی اظهار کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت در مسابقه به سایت باغ موزه دفاع مقدس به آدرس www.iranhdm.ir مراجعه کنند.

فراخوان جشنواره بین المللی آبرنگ تایوان

به گزارش سرویس تجسمی هنرآنلاین، موسسه هنری "Art & Decoration Service Co" با همکاری انجمن بین‌المللی آبرنگ و وزارت فرهنگ تایوان این رویداد هنری را در موضوعات "تغذیه زمین، خانواده جهانی و هنر، صمیمیت و همدلی" برگزار می‌کند.

در این فراخوان از کلیه هنرمندان علاقه‌مند دعوت شده آثار آبرنگ خود را ارسال نمایند و در نمایشگاه، نشست‌ها، سمینار و ورک‌شاپ حاشیه نمایشگاه شرکت نمایند. علاقه‌مندان می‌بایست آثار آبرنگ خود را بر سطح مات مقوای مناسب اجرا کنند، در صورتی که هشتاد درصد از نقاشی توسط آبرنگ انجام شده باشد استفاده از ابزار های دیگری که پایه آنها آب است مانند گواش و اکرلیک نیز مجاز خواهد بود.

هر هنرمند می‌تواند حداکثر تا پنج اثر به جشنواره ارسال نماید و کلیه آثار ارسالی می‌بایست اصل و مربوط به سه سال اخیر باشند. ابعاد آثار حداقل 40 و حداکثر 110سانتی متر باشد.

هنرمندان شرکت‌کنن ...

فراخوان نمایشگاه پوستر «اسماء‌الحسنی»

به گزارش خبرگزاری مهر، این نمایشگاه از ۱۷ تا ۳۱ خردادماه ۹۵ در گالری‌های ممیز و زمستان خانه هنرمندان ایران برپا و مراسم افتتاحیه و اهدای جوایز این نمایشگاه سالانه نیز روز دوشنبه ۱۷ خردادماه ۹۵ در تالار جلیل شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

طبق فراخوان منتشر شده دوازدهمین نمایشگاه سالانه حروف‌نگاری پوستر «اسماء‌الحسنی» آخرین مهلت دریافت آثار، ساعت ۲۴ روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۵ تعیین شده است.

«مقررات شرکت در نمایشگاه:

۱/ برای شرکت در نمایشگاه ضروری است طراحان ابتدا از طریق آنلاین درسایت نمایشگاه ثبت نام و سپس طی دو مرحله آثار خود را ارسال کنند. آن دسته از شرکت کنندگانی که برای نمایشگاه قبل در سایت ثبت نام کرده اند کافی است از منوی «ورود» وارد سیستم شده و به پروفایل خود دسترسی پیدا کنند و در صورت لزوم ...

دعوت دپارتمان تحقیقاتی تِیت (Tate) از نویسندگان مستقل

دپارتمان تحقیقاتی تِیت (Tate) از نویسندگان مستقل جهت تحقیق و خلاصه نویسی در مورد مجموعه آثار  تِیت در ارتباط با هنر مدرن و معاصر دعوت به همکاری می نماید.

خلاصه نویسی ها شرحی کوتاه از چگونگی خلق و مفهوم آثار هنری می باشد. این مطالب بیانگر اجزای فیزیکی و ساختار اثر و همچنین چگونگی، زمان، مکان و دلایل خلق اثر می باشد. ماحصل مطالب می بایست نیاز مخاطبین گوناگون تِیت به اطلاعات دقیق از مجموعه آثار را برطرف نماید. این مطالب همچنین منبعی برای کارمندان مجموعه تِیت جهت ایراد سخنرانی، تهیه نمایه اثر و پاسخ به سوال بازدید کنندگان خواهد بود. همچنین خلاصه نویسی ها در صفحه ای اختصاصی در وبسایت تِیت منتشر و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

در سال های اتی نیز موسسه تِیت به تعدادی نویسنده جهت تحقیق و خلاصه نویسی در زمینه آثار مدرن و معاصر بریتانیایی و بین المللی خواهد داشت. قراردادی قرارداد کارمزدی یا حق‌الزحمه‌ای (freelance) با نویسندگان منعقد خواهد گردید ...

فراخوان نقاشی با آبرنگ دوسالانه بین المللی شنزن چین

 

فرمانداری شنزن (یکی از شهرهای جنوبی چین) با هدف برقراری ارتباط بین هنرمندان سر تا سر دنیا و گسترش هنر نقاشی با آبرنگ، حامی دوسالانه‌ی بین‌المللی فراخوان نقاشی با آبرنگ شنزن که یک نمایشگاه بین‌المللی آکادمیک به حساب می‌آید شده است.

هدف از برگزاری این فراخوان نقاشی و نمایشگاه، حمایت از توسعه‌ی هنر نقاشی با آبرنگ، تشویق به کار کردن هر چه بیشتر روی این رشته‌ی هنر، اکتشاف و نوآوری هست. هم‌چنین می‌توان از این مسابقات به عنوان راهی برای افزایش مبادلات تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ بین چین و سایر کشورها نیز نام‌ برد.

آثار ارایه شده به این رویداد میتوانند با آبرنگ، اکرلیک و یا گواش با غلظت کم و حداقل ۸۰ درصد مخلوط  آب در آن، بروی کاغذ اجرا و به این رویداد بین المللی ارسال شوند. در هیچ کدام از آثار ارسالی نباید از عکاسی، هنر دیجیتال و یا چاپ استفاده شود. آخرین مهلت ارسال آثار ۱۰ جولای (نوزدهم تیر ماه)  لینک مسابقه

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.