logo
cart cart
cart cart
cart cart
cart cart
آرشیو اخبار
آرشیو اخبار
فراخوان نقاشی با آبرنگ دوسالانه بین المللی شنزن چین

 

فرمانداری شنزن (یکی از شهرهای جنوبی چین) با هدف برقراری ارتباط بین هنرمندان سر تا سر دنیا و گسترش هنر نقاشی با آبرنگ، حامی دوسالانه‌ی بین‌المللی فراخوان نقاشی با آبرنگ شنزن که یک نمایشگاه بین‌المللی آکادمیک به حساب می‌آید شده است.

هدف از برگزاری این فراخوان نقاشی و نمایشگاه، حمایت از توسعه‌ی هنر نقاشی با آبرنگ، تشویق به کار کردن هر چه بیشتر روی این رشته‌ی هنر، اکتشاف و نوآوری هست. هم‌چنین می‌توان از این مسابقات به عنوان راهی برای افزایش مبادلات تکنیک‌های نقاشی با آبرنگ بین چین و سایر کشورها نیز نام‌ برد.

آثار ارایه شده به این رویداد میتوانند با آبرنگ، اکرلیک و یا گواش با غلظت کم و حداقل ۸۰ درصد مخلوط  آب در آن، بروی کاغذ اجرا و به این رویداد بین المللی ارسال شوند. در هیچ کدام از آثار ارسالی نباید از عکاسی، هنر دیجیتال و یا چاپ استفاده شود. آخرین مهلت ارسال آثار ۱۰ جولای (نوزدهم تیر ماه)  لینک مسابقه

نمایشگاه «بزم و رزم در هنر پارسی»

نمایشگاه «بزم و رزم در هنر پارسی» از 31 می 2015 گالری 458

اقتدار پادشاهان پارسی برای قرن‌ها در پیشه‌های بزم و رزم خلاصه می‌شد. موفقیت حکمرانان در خوش‌گذرانی وبزم یا رزم (در زمان صلح شکار) خلاصه می‌ شد، در حقیقت این دو خصیصه می‌توانستند لیاقت و شایستگی پادشاهان را به رخ کشیده و آن‌ها را از سایر حکمرانان زمان خود تمییز دهند. ترکیب بزم و رزم غایتی ملوکانه را زیر پرچم دیرینه‌ی مفاهیم پیش از اسلام  برایشان رقم می‌زد و تکرار این زمینه در شاهنامه (کتاب شاهان) یِ فردوسی بیش از سایر متون نظم، نثر و یا تاریخی نمایان است. این نمایشگاه مرور بیش از 30 اثر است که با بهره گیری از متریال های گوناگون  از قرن پانزدهم تا به امروز خلق شده‌اند. آثاری از موزه‌ی هنر اسلامی (به طور عمده پارسی) که پیوند طبیعی بزم و رزم را تصویر کرده‌اند و در تعاملی دوشادوش با آثار حوزه‌ی هنر آسیا نظیرِ اسلحه، زره، و آلات موسیقی یه نمایش درآمده اند. این ن ...

گالری هپتا، گالری هنرهای تجسمی است که با تمرکز بر روی هنر مدرن و هنر معاصر ایران، از سال ۱۳۹۲ در تهران به برگزاری نمایشگاه‌های هنری و خرید و فروش آثار هنری می‌پردازد.برگزاری رویدادهای هنری، پرداختن به جنبه‌های تئوریک هنر و مواردی چون ادبیات و فلسفه که به هنر جان تازه‌ای می‌بخشند، از اهداف مهم گالری هپتا است.گالری هپتا در جست‌و‌جوی هنرمندان جوان و نوظهور است و از همکاری با آنان استقبال می‌کند.در کنار برگزاری نمایشگاه فیزیکی در فضای گالری هپتا، وبسایت گالری نیز به برگزاری نمایشگاه آنلاین در قسمت گالری مجازی می‌پردازد.هم‌چنین وبسایت گالری هپتا با ایجاد صفحه‌ی اختصاصی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنرهای تجسمی از جمله نقاشی، عکاسی، حجم و نقاشیخط امکان معرفی بهتر و خرید و فروش آنلاین آثار هنری آنها را فراهم می‌آورد.

نماد اعتماد الکترونیکی
Bank Pasargad